انواع لنت ترمز خودرو

انواع لنت ترمز

بهترین نوع لنت ترمز خودرو

عاشقان سرعت ممکن است ترمز را دوست نداشته باشند و آن را بپذیرند ، اما توانایی توقف در زمان مناسب بسیار بیشتر از اهمیت شتاب گیری سریع است. با در نظر گرفتن این موضوع، لنت ترمز مناسب تا حدودی بر تضمین ایمنی رانندگان در جاده ها تاثیر دارند.

لنت ترمز چیست؟

به عبارت ساده تر، قطعه ای که فشار و اصطکاک لازم را روی دیسک های ترمز اعمال می کند و باعث می شود خودرو ، متوقف شود . در بیان فنی تر توضیح می دهد که آنها در واقع صفحات پشتی فولادی هستند ، با یک ماده مبتنی بر اصطکاک که به سطح آنها متصل است. این اصطکاک برای تبدیل انرژی جنبشی و حرارتی خودرو استفاده می شود.
دو تا از آنها در کالیپر ترمز قرار دارند و سطوح اصطکاک آنها به سمت دیسک است. هر زمان که ترمز فشرده می شود، کالیپر این جفت لنت را روی دیسک چرخان می بندد و – به طور جادویی – بسته به فشار وارده، خودرو کند می شود یا کاملاً متوقف می شود. عدم وجود لنت ترمز کافی ، منجر به فرسودگی چرخ ها، کاهش قدرت ترمز و در نهایت سیستم ترمز آسیب دیده می شود.

خرید و قیمت لنت ترمز جلو رنو فلوئنس 410600379r

 

لنت ترمز جلو رنو فلوئنس 410600379r

چه چیزی یک لنت ترمز خوب می سازد

توانایی یک لنت خوب ، بسیار بیشتر از توانایی آن در توقف وسیله نقلیه است. توانایی جذب و پخش گرما، سرعت فرسودگی و میزان صدا و گرد و غبار ایجاد شده از جمله مواردی هستند که در انتخاب لنت ترمز باید در نظر گرفته شوند.

انتخاب لنت ترمز با کمترین هزینه ممکن است وسوسه انگیز باشد. با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که شما واقعاً آنچه را که برای آن هزینه می کنید، دریافت کنید. لنت ‌های ترمز با کیفیت پایین می ‌توانند بسیار پر سر و صدا باشند، سریع‌ تر فرسوده شوند و همچنین باعث ساییدگی سایر قطعات سیستم ترمز مانند دیسک ترمز شوند ، که به معنای صرف هزینه بیشتر در دراز مدت است.

انواع لنت ترمز

1 – لنت ترمز نیمه فلزی

بهترین نوع لنت ترمز غیر فلزی

شاید رایج‌ ترین نوع لنت‌ ترمز، مدل ‌های نیمه فلزی هستند که از 30 تا 65 درصد فلز تشکیل شده ‌اند. مواد اضافی می تواند شامل پشم فولادی، سیم و مس و غیره باشد.
لنت های نیمه فلزی در برابر گرما مقاوم هستند و در دیسک ها بسیار راحت تر از معادل سرامیکی خود هستند. آنها معمولاً ارزان ‌تر هستند و وقتی حدود 60٪ فلز وجود دارد ، خود را تبدیل به ترمز های شدید در یک مسیر طولانی از جاده یا مسیر می‌ دهند.
در واقع لنت ترمز نیمه فلزی شاید بهترین گزینه برای خودروهای مسابقه ای با عملکرد بالا باشد. اگر وسیله نقلیه ای دارید که سرعت 0-60 مایل در ساعت را در یک فلاش انجام می دهد، این نوع لنت ترمز مناسب شماست. مانند همه لنت ترمز ها، در این مورد نیز ، یک واکنش نامطلوب به دمای شدید و پایین وجود دارد. از بردن او برای چرخش بر روی یخ یا در مکان هایی با دمای بسیار پایین، اجتناب کنید.

2-لنت ترمز سرامیکی

بهترین نوع لنت ترمز سرامیکی

اگر مجموعه ای از لنت های سرامیکی داشته باشید ، احتمالاً صاحب یک ابر خودرو خواهید شد. شاید بگویید چرا برای این نوع لنت ترمز باید هزینه کنید؟ در حقیقت، آنها ترمز بسیار خوبی برای شما ایجاد می کنند و گرمای تولید شده توسط شدیدترین ترمز ها و شدیدترین توقف ها را جذب می کنند.
این لنت‌ ها که از الیاف سرامیکی و مواد پرکننده مشابه تشکیل شده ‌اند، تمیزتر و بی‌ صداتر از سایر لنت های موجود هستند. دوام بیشتری دارند و به ویژه از لنت های ارگانیک بهتر عمل می کنند.
یک ایراد عمده این نوع لنت ترمز این است که چقدر طول می کشد که آنها به دمای مناسب کارکرد (حرکت) گرم شوند.بنابراین، در حالی که لنت ‌های سرامیکی برای مسابقات رالی ایده ‌آل هستند، اما زمانی که در یک خودروی معمولی نصب می ‌شوند بی ‌معنی هستند.

3- لنت ترمز NAO با فلز کم

بهترین نوع لنت ترمز NAO با فلز کم

ترمز بهتر با گزینه NAO Low-Metallic، حاصل فرمول آلی مخلوط با 10 تا 30 درصد مس یا فولاد است. این فرمول مطمئناً به انتقال گرما کمک می کند. با این حال آنها در بخش لنت ترمز های پر سر و صدا هستند، و همچنین به خاطر فلز اضافه شده می توانند مقدار زیادی گرد و غبار ایجاد کنند.

4- لنت ترمز ارگانیک غیر آزبست

بهترین نوع لنت ترمز ارگانیک غیر آزبست

همانطور که از نام آن پیداست این لنت ترمز از مواد عمدتا ارگانیک ساخته شده است. البته همیشه اینگونه نبوده است. در واقع زمانی وجود داشت که لنت ها از آزبست ساخته می‌شدند، فقط برای این که ماده معدنی به دلیل نگرانی ‌های بهداشتی و ایمنی، توسط ترکیبات دیگر جابجا شود.
لنت ترمز ارگانیک غیر آزبست، نرم‌تر و نسبتاً بی‌صدا است و نسخه‌ های جدیدتر ممکن است شامل فیبر شیشه، لاستیک یا کولار باشند، البته می توانند دارای رزین ‌هایی مانند سلولز هم باشند.
لنت‌ های ارگانیک غیر آزبستی علیرغم روان تر بودن روی دیسک‌ های ترمز، سریع دچار سایش می‌ شوند و فقط برای رانندگی روزانه در جاده مناسب هستند. گزینه کولار فوق الذکر ، علیرغم اینکه گران ترین است ، حداقل دارای معایب کمتری است.

کدام لنت ترمز مناسب است؟

وقتی صحبت از نصب لنت ترمز می شود، هیچ جایگزینی برای تحقیق وجود ندارد. قبل از تصمیم گیری از تعمیرگاه محلی خود بپرسید، خودتان به بررسی در اینترنت و جستجو بپردازید تا لنت ترمز مناسب خودروی خود را پیدا کنید.

گفته می ‌شود ، یک پذیرش عمومی وجود دارد که لنت ‌های ترمز ارگانیک برای خودروهای سبک ‌تر و فشرده ‌تر مناسب ‌هستند. آنها قدرت توقف مورد نیاز را دارند و در عین حال حداقل صدا را تولید می کنند. خرید آنها نیز نسبتاً ارزان است. در همین حال، خودرو های سایز متوسط ​​به لنت ترمز بیشتر برای توقف نیاز دارند. بنابراین یک NAO فلزی کم مناسب ‌ترین گزینه است.
اگر یک ماشین اسپورت دارید و علاقه بیشتری برای شتاب گیری دارید، لنت ترمز های نیمه فلزی یا سرامیکی با کارایی بالا را انتخاب کنید. هر دو تضمین می کنند که قبل از برخاستن از زمین متوقف می شوید. در نهایت، رانندگان کامیون و کسانی که بارهای سنگین را حمل می کنند، به مقدار بیشتری از فلز نیاز دارند. حتی ممکن است برای ارائه این محافظت اضافی، لنت های قوی تری لازم باشد.

منابع :

What are the Best Car Brake Pads to Buy

Types of Brake Pads and Which Should You Use

پیام بگذارید