راهنمای کامل برای تعویض رینگ پیستون

رینگ پیستون ، مهم ترین عضو موتور هر خودرو | رنو راغبی

تعویض رینگ پیستون

موتور یک وسیله نقلیه از قطعات مختلفی ساخته شده است. رینگ پیستون اجزای ضروری هستند که با دقت بین پیستون و سیلندر تنظیم می شوند. هدف آنها تنظیم فشار روغن، حفظ تراکم گاز، انتقال حرارت از پیستون به سیلندر، و جلوگیری از ضربه زدن پیستون به دیواره سیلندر است. مشکل موتور خودرو زمانی شروع می شود که این اورینگ ها فرسوده شوند. به همین دلیل است که مردم به تعویض رینگ‌های پیستون اهمیت می‌دهند تا از مشکلات مربوط به موتور جلوگیری کنند.

 

سریعترین روش برای تعویض رینگ پیستون

رینگ پیستون به شکل دونات با چدن تشکیل شده است که باعث می شود بتوانند شکل خود را تحت بار یا گرما حفظ کنند. این حلقه ها ارزان هستند، اما برای عملکرد صحیح موتور بسیار مهم هستند. با توجه به نکات تعمیر و نگهداری، بردن وسیله نقلیه خود پیش یک متخصص یک انتخاب عالی برای بررسی موتور ماشین شما است. در زیر به برخی از نشانه های بد رینگ پیستون اشاره شده است.

دود زیاد اگزوز

رینگ پیستون می تواند فشار زیادی را تحمل کنند. با این حال، آنها با گذشت زمان شروع به فرسوده شدن می کنند. دود زیاد اگزوز موتور می تواند نشانه قطعی رینگ پیستون خراب باشد. مخصوصاً زمانی که رنگ آن خاکستری یا سفید به نظر می رسد توجه ویژه ای باید به سلامت خودرو خود داشته باشید. نشت روغن موتور به داخل محفظه احتراق دود غلیظ سفید یا خاکستری ایجاد می کند.

مصرف بیش از حد روغن

هنگامی که روغن به داخل محفظه احتراق نشت می کند، باعث می شود خودرو شروع به سوزاندن بیش از حد روغن موتور کند. بنابراین، به جای اضافه کردن روغن پس از سه تا پنج هزار کیلومتر، رانندگان خودرو باید به طور منظم به خودروهای خود روغن سر ریز کنند. اگر شماهم هر چند وقت یک بار به ماشین خود روغن اضافه میکنید، وقت آن است که ماشین خود را توسط متخصصان بازرسی کنید.

قدرت شتاب پایین

موتور خودرو به دلیل آسیب دیدن یا فرسودگی رینگ پیستون شروع به از دست دادن قدرت می کند. از آنجایی که کمبود تراکم شروع می شود، موتور قدرت خود را از دست می دهد. به بیان ساده تر، خودرو به دلیل رینگ پیستون های خراب زمان بیشتری می برد تا شتاب اولیه داشته باشند و سرعتشان بالا رود. تعمیرکاران می دانند که چگونه رینگ پیستون را برای رفع این مشکل نعمیر کنند.

عملکرد بد وسیله نقلیه

یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای یک وسیله نقلیه بیفتد این است که موتور خودرو قفل کند. در چنین شرایطی تنها گزینه ای که برای راننده باقی می ماند یدک کشی وسیله نقلیه به نزدیک ترین مکانیکی است. لازم نیست نگران باشید، زیرا چنین شرایطی تنها زمانی ایجاد می شود که رانندگان علائم اولیه را نادیده بگیرند. بنابراین، بازرسی خودرو برای حفظ عملکرد عالی خودرو برای مدت طولانی بسیار مهم است.

هزینه تعویض رینگ پیستون

هزینه تعویض رینگ پیستون بسیار گران خواهد بود. رینگ پیستون به خودی خود فقط بین 30 تا 150 هزارتومان قیمت دارند. با این حال، بیشتر هزینه آن صرف تعویض ان و اجرت مکانیکی خواهد بود. از آنجایی که رینگ پیستون داخل موتور شما هستند، این بدان معناست که یک مکانیک خودرو باید موتور را از وسیله نقلیه شما خارج کرده و آن را جدا کند تا بتواند به رینگ پیستون فرسوده دسترسی پیدا کند. پس از تعویض رینگ پیستون، آنها باید موتور را دوباره جمع کرده و دوباره در وسیله نقلیه شما نصب کنند. کل فرآیند به طور متوسط بیش از 10 ساعت طول خواهد کشید. متوسط اجرت ​​مکانیک خودرو بین  1 میلیون تومان تا 2 میلیون تومان برای انجام یک کار میباشد.

چگونه می توانید از هزینه های تعویض رینگ پیستون را جلوگیری کنید؟

اگر خوش شانس باشید، تعویض رینگ های پیستون می تواند هزینه شما را به کمتر از 5 میلیون تومان برساند. با این حال، این هزینه ای نیست که اکثر آنها بتوانند به راحتی آن را پرداخت کنند. خوشبختانه، برخی از مراحل عیب یابی برای تجزیه و تحلیل وجود دارد که آیا رینگ پیستون به طور کامل نیاز به تعویض دارند. یا اگه میشه درستش کرد در درجه اول، هر گونه اصلاح احتمالی برای رینگ پیستون خراب تنها به تجمع روغن در سیلندرها محدود می شود و نه چیزهای دیگر.

آیا تعویض رینگ پیستون ارزش پرداخت هزینه ها را دارد؟

بدون شک امکان دریافت فاکتور 5 میلیون تومانی برای هزینه تعویض رینگ پیستون شما بسیار دلهره آور است. اما با چنین قیمت های بالایی، ممکن است تعجب کنید که آیا در وهله اول ارزش تعویض آنها را دارد یا خیر. تعمیر کردن آن، اگر ماشین شما نسبتاً نو است و قصد دارید تا چند سال آینده آن را روان نگه دارید، در تعمیر یا تعویض آن فراز و نشیب های بیشتری وجود دارد. به طرز عجیبی گران است، بله. به خصوص اگر آسیب به رینگ پیستون خیلی بد باشد. خرابی موتور حداقل دو برابر هزینه تعویض رینگ پیستون برای شما هزینه دارد.

نتیجه گیری

رینگ پیستون جزء ضروری موتور خودرو هستند. اگر می خواهید طول عمر بالایی داشته باشند، باید آن ها را به صورت دوره ای بررسی کنید تا اگر صدای اضافه ، دود ، کم کردن روغن در موتور خودرو خود مشاهده کردین هرچه سریع تر اقدام به تعمیر آن کنید تا موتور آسیب جدی نبیند. حتی یک خطای کوچک در رینگ پیستون می تواند شما را با موتور ماشین خود با مشکل مواجه کند. با این حال، همیشه توصیه می شود که خودرو خود را به صورت دوره ای به نمایندگی یا تعمیرگاه های مجاز سراسر شهر ببرید تا از سلامت خودرو خود مطمعن شوید.

 

 

پیام بگذارید