رایج ترین مشکلات کاتالیزور و نشانه های خرابی آن

رایج ترین مشکلات کاتالیزور و نشانه های خرابی آن | رنو راغبی

مبدل کاتالیزور

رایج ترین مشکلات کاتالیزور (که در واقع مبدل یا مبدل کاتالیزوری نامیده می شود)غیر منتظره است. البته تا زمانی که کاتالیزور عیب مکانیکی کارخانه ای نداشته باشد. همچنین به شرطی که موتور خودرو به درستی کار کند. کارشناسان می گویند که پس از طی مسافت 200000 کیلومتر باید عملکرد خود را حفظ کند. در عمل معمولاً 150 هزار کیلومتر و حتی 100 هزار کیلومتر است. از سوی دیگر، مشکلات مربوط به کوتاه شدن عمر آن یا عملکرد نادرست آن ممکن است عمدتاً به دلیل تغییر دما از کم به زیاد رخ دهد. باید توجه داشته باشید که کاتالیست در دماهای بسیار بالا حتی 700 – 8000 درجه سانتیگراد کار می کند. به همین دلیل تغییرات ناگهانی دما بسیار خطرناک است. آنها با مشکلات کاتالیزور همراه هستند، اما این همه ماجرا نیست.

ساختار کاتالیزور

مبدل کاتالیزوری عنصری از سیستم اگزوز خودرو است. بنابراین، اغلب نادیده گرفته می شود. با این حال، از کار می‌افتد و فرسوده می‌شود، بنابراین عملکرد خودرو کاهش می‌یابد و اجازه عبور مواد مضر را می‌دهد. از نظر ساخت، قوطی در سیستم اگزوز است و شبیه یک صدا خفه کن مینیاتوری است. در وسط، یک درج با کانال وجود دارد. شبیه لانه زنبوری هستند. دو نوع کاتالیزور وجود دارد، سرامیکی و فلزی. بنابراین می توانیم آنها را به کاتالیزورهای سرامیکی و فلزی تقسیم کنیم. آنها در ماده ای که از آن ساخته شده اند متفاوت هستند. برخی از این مواد فلزات گرانبها مانند پلاتین، رودیوم و پالادیوم هستند. به همین دلیل این دستگاه ها نسبتاً گران هستند. لازم به ذکر است که مبدل های فلزی سریعتر گرم می شوند و بنابراین سریعتر شروع به کار می کنند.

کاتالیزور – هدف و عملکرد

این دستگاه یک دستگاه تصفیه گاز خروجی خاص در موتورهای بنزینی است. همچنین چندین سال است که در موتورهای دیزلی استفاده می شود. بنابراین وظیفه آن کاهش انتشار مواد مضر مانند مونوکسید کربن، هیدروکربن ها و اکسیدهای نیتروژن است. وقتی تا دمای بهینه و بسیار بالا گرم می شود، می تواند تا 98 درصد از این مواد را جذب کند. نصب مبدل های کاتالیزوری در خودروها طبق قانون و استانداردهای جهانی نظافت سال هاست که مورد نیاز است. دلیل آن گازهای خروجی اگزوز ترکیبات سرطان زا و سمی هستند. علاوه بر این، این دستگاه ها با همکاری پروب لامبدا، عملکرد موتور و فرآیند احتراق بنزین یا گازوئیل را تنظیم می کنند. این اتفاق به گونه ای می افتد که عناصری که کارتریج های کاتالیزور از آنها ساخته شده اند با ترکیبات موجود در گاز خروجی که از طریق کاتالیزور جریان می یابد، واکنش شیمیایی می دهند. در نتیجه واکنش هایی که در داخل کاتالیزور انجام می شود، مضرترین ترکیبات شیمیایی تجزیه می شوند. آنها همچنین می توانند به موارد بسیار کمتر خطرناک تبدیل شوند. سپس به این شکل از طریق سیستم اگزوز به بیرون از خودرو هدایت می شوند.

عمل کاتالیزور مثبت

با افزایش قابل توجه و مداوم تعداد خودروها، کاتالیزورها در واقع از ما در برابر آلودگی شدید هوا و کل محیط محافظت می کنند. بنابراین باید به نقش آنها در این زمینه قدردانی کرد. لازم به ذکر است که هر یک از این مبدل ها یک قطعه مصرفی است و به همین دلیل به مرور زمان فرسوده و خراب می شود. در همین حال، با کاتالیزورهای بی کیفیت تر یا خطا در استفاده، ممکن است در هر زمان رخ دهد. سپس علائم مشخصی از خرابی این دستگاه را داریم که ارزش آن را دارد که در اسرع وقت و با دقت هر چه بیشتر تشخیص داده شود تا هزینه تعمیر یا تعویض آن افزایش پیدا نکند. همانطور که گاز خروجی از آن عبور می کند، این می تواند منجر به رسوب دوده در هسته آن و انسداد بعدی شود.

رایج ترین مشکلات کاتالیزور

رایج ترین مشکلات کاتالیست در وهله اول از شرایط سخت کاری ناشی می شود که بر دوام آن تأثیر منفی می گذارد. با توجه به اینکه زیر شاسی خودرو نصب می شود، در معرض آسیب قرار می گیرد. اینها هم آسیب های مکانیکی هستند و هم آسیب های ناشی از عملکرد مداوم شرایط آب و هوایی. این در مورد دماهای پایین و همچنین مواد شیمیایی به طور تصادفی در جاده ها صدق می کند. علاوه بر این، دود خروجی از موتور با دمای بالا (حدود 6000 تا 8000 درجه سانتیگراد) به آن عرضه می شود. دمای دقیق بستگی به شرایط و شدت رانندگی دارد. یکی دیگر از عوامل ایجاد مشکلات مبدل، لرزش ناشی از کارکرد موتور و رانندگی در جاده های ناهموار است. با این حال، عوامل ایجاد این مشکلات را می توان کاملاً دقیق شناسایی کرد. این بسیار مهم است زیرا آنها به شکست زودهنگام کاتالیزور کمک می کنند. به عنوان مثال، رانندگی از میان گودال های بزرگ می تواند به طور ناگهانی به آسیب های جبران ناپذیری منجر شود. به همین دلیل، یک کاتالیزور داغ تحت تأثیر آب سرد بسیار سریع خنک می شود. در نتیجه، محفظه فولادی آن منقبض می شود و کارتریج ظریف را خرد می کند.

علائم خرابی کاتالیزور آسیب دیده

معمولا چنین علائمی بسیار گسترده است، اما همه آنها به طور همزمان و با فراوانی یکسان رخ نمی دهند. شایع ترین علائم عبارتند از:

  • هنگامی که مبدل کاتالیزوری کاملاً فرسوده شده است، روشن کردن موتور غیرممکن است. به عنوان مثال زمانی که یک کاتالیزور خراب شده است. خود مبدل کاتالیزوری کاملاً گرفتگی دارد و نمی توان ماشین را مجبور به رانندگی کرد.
  • موتور بلافاصله پس از استارت خاموش می شود، یعنی عملاً همان چیزی که در بالا نوشته شده است. یک مبدل کاتالیزوری کاملاً مسدود شده از عملکرد صحیح موتور جلوگیری می کند و باعث می شود که بلافاصله پس از روشن شدن موتور از کار بیفتد.
  • کاهش قابل توجه قدرت و در نتیجه مشکلات با شتاب. ناشی از انسداد جزئی دستگاه است، به عنوان مثال. کارتریج آن تا حدی آسیب دیده یا بسیار کثیف است. ماشین در حال رانندگی است، اما محدودیت قدرت آن کاملاً مشهود است. همچنین ممکن است این اتفاق بیفتد که گرفتگی جزئی کاتالیزور منجر به کاهش قدرت در موتورهای تنفس طبیعی نشود. این در حالی است که در واحدهای توربوشارژ بسیار محسوس خواهد بود.

در نهایت، چراغ چک موتور را نادیده نگیرید. آسیب مبدل کاتالیزوری یکی از دلایلی است که یکی از ده جرایم برتر نگهداری خودرو است. ممکن است به شما از مسدود شدن فیلتر هوا یا بنزین هشدار دهد. انتظار برای تغییر آن فیلتر می تواند منجر به جایگزینی مبدل کاتالیزوری چندین میلیون تومانی شود.

پیام بگذارید