سیستم اگزوز چگونه کار می کنند

سیستم اگزوز در خودرو ها چگونه کار می کنند | رنو راغبی

سیستم اگزوز خودرو

برای درک نحوه عملکرد اگزوز یک وسیله نقلیه، باید یک درک اساسی از موتور به عنوان یک مجموعه داشته باشید. موتور احتراق داخلی در ساده ترین شکل خود یک پمپ هوای بزرگ است. در آن هوا جمع می شود، آن را با سوخت مخلوط می کند، جرقه ای اضافه می کند و مخلوط سوخت و هوا را مشتعل می کند. کلمه کلیدی در اینجا “احتراق” است. از آنجایی که فرآیندی که باعث می‌شود یک وسیله نقلیه به حرکت درآید شامل احتراق است، محصولات زائد نیز وجود دارد، همانطور که محصولات زائد مرتبط با هر شکلی از احتراق وجود دارد. هنگامی که آتش در یک شومینه روشن می شود، مواد زائد دود، دوده و خاکستر هستند. برای یک سیستم احتراق داخلی، محصولات زائد گازها، ذرات کربن و ذرات ریز معلق در گازها هستند که در مجموع به عنوان اگزوز شناخته می شوند. سیستم اگزوز این زباله ها را فیلتر می کند و به خروج آن از خودرو کمک می کند.

اگزوز

در حالی که سیستم های اگزوز مدرن کاملاً پیچیده هستند، همیشه اینطور نبود. تا قبل از قانون هوای پاک در سال 1970 بود که دولت این توانایی را داشت که مقدار و نوع اگزوزی که یک وسیله نقلیه تولید می‌کرد را تعیین کند. قانون هوای پاک در سال 1976 و دوباره در سال 1990 اصلاح شد و خودروسازان را مجبور به تولید وسایل نقلیه ای کرد که مجموعه ای دقیق از استانداردهای آلایندگی را رعایت کنند. این قوانین به افزایش کیفیت هوا در اکثر مناطق بزرگ شهری در ایالات متحده کمک کرد و منجر به سیستم اگزوز آنگونه که امروزه می شناسیم، شد.

قطعات سیستم اگزوز

  • سوپاپ اگزوز: سوپاپ اگزوز در سرسیلندر قرار دارد و پس از حرکت احتراق پیستون باز می شود.
  • منیفولد اگزوز: منیفولد اگزوز گازهای خروجی را از پیستون به مبدل کاتالیزوری منتقل می کند.
  • مبدل کاتالیزوری مبدل کاتالیزوری میزان سموم موجود در گازها را کاهش می دهد تا گازهای گلخانه ای تمیزتر شود.
  • لوله اگزوز لوله اگزوز گازهای خروجی را از مبدل کاتالیزوری به صدا خفه کن منتقل می کند.
  • صدا خفه کن صدای تولید شده از احتراق و خروج گازهای خروجی را کاهش می دهد.

اساساً، سیستم اگزوز با جمع‌آوری زباله‌های حاصل از فرآیند احتراق، سپس انتقال آن از طریق یک سری لوله به قسمت‌های مختلف سیستم اگزوز کار می‌کند. اگزوز از دهانه ایجاد شده در اثر حرکت سوپاپ اگزوز خارج می شود و با فشار وارد منیفولد اگزوز می شود. در منیفولد، اگزوز هر یک از سیلندرها با هم جمع شده و سپس با فشار وارد مبدل کاتالیزوری می شود. در داخل مبدل کاتالیزوری، اگزوز تا حدی تمیز می شود. اکسیدهای نیتروژن به قطعات مربوط به خود، نیتروژن و اکسیژن شکسته می شوند و اکسیژن به مونوکسید کربن اضافه می شود و دی اکسید کربن سمی کمتر، اما همچنان خطرناک است. در نهایت، لوله اگزوز گازهای خروجی پاک کننده را به داخل صدا خفه کن منتقل می کند، که صداهای مرتبط را با خروج اگزوز به هوا کاهش می دهد.

اگزوز موتورهای دیزلی

این باور قدیمی وجود دارد که اگزوز دیزل به طور قابل توجهی کثیف تر از اگزوز بنزین بدون سرب است. دود سیاه زشتی که از لوله‌های اگزوز غول‌پیکر روی کامیون‌های نیمه‌ کامیونی بیرون می‌آید، بسیار بدتر از آن چیزی است که از صدا خفه‌کن خودرو خارج می‌شود. با این حال، مقررات مربوط به اگزوز دیزل در بیست سال گذشته بسیار سخت‌تر شده است، و در بیشتر موارد، هر چقدر هم که زشت به نظر برسد، اگزوز دیزل به همان اندازه تمیز است که از یک خودروی گازسوز خارج می‌شود. فیلترهای ذرات دیزل 95 درصد دود خودروهای دیزلی را از بین می برند به این معنی که آنچه می بینید بیش از هر چیز دیگری دوده دارد. در واقع، اگزوز موتورهای دیزلی حاوی دی اکسید کربن کمتری نسبت به اگزوز موتورهای گازسوز است. به دلیل کنترل های سخت تر روی آلاینده های دیزل، و همچنین ملاحظات افزایش مسافت پیموده شده، موتورهای دیزلی بیشتر در خودروهای کوچکتر از جمله مدل های آئودی، بی ام و و جیپ استفاده می شوند.

شایع ترین علائم و ترمیم اگزوز

تعمیرات سیستم اگزوز رایج است. وقتی قطعات متحرک زیادی در یک سیستم وجود دارد که دائماً کار می کند، حتماً تعمیرات معمولی وجود خواهد داشت.

  • منیفولد اگزوز ترک خورده: یک وسیله نقلیه ممکن است منیفولد اگزوز ترک خورده داشته باشد که مانند صدای تیک تیک بلند از نزدیک نواحی موتور به صدا در می آید که مانند یک ساعت غول پیکر به نظر می رسد.
  • واشر دونات معیوب: صدای تیک تیک بلند نیز خواهد بود، اما معمولاً زمانی که سرنشینی با در باز در خودرو نشسته است، از زیر خودرو شنیده می شود.
  • گرفتگی مبدل کاتالیزوری: خود را با کاهش چشمگیر قدرت و بوی شدید چیزی که در حال سوختن است نشان می دهد.
  • زنگ زدگی لوله اگزوز یا صدا خفه کن: صدای خروج اگزوز از صدا خفه کن به طرز محسوسی بلندتر می شود.
  • سنسور O2 معیوب: چراغ چک موتور روی پانل ابزار روشن می شود

ارتقاء سیستم اگزوز خودرو

به منظور افزایش عملکرد، تقویت صدا و بهبود کارایی، می توان چندین ارتقاء را در سیستم اگزوز انجام داد. کارایی برای یک وسیله نقلیه روان مهم است و این ارتقاها را می توان توسط مکانیک های خبره انجام داد که قطعات سیستم اگزوز جایگزینی را که مطابق با نسخه اصلی خودرو هستند، سفارش می دهند. هنگام صحبت در مورد عملکرد، سیستم های اگزوز عملکردی وجود دارد که می تواند اسب بخار قدرت را به وسیله نقلیه افزایش دهد، حتی برخی هستند که می توانند به مصرف سوخت کمک کنند. برای این تعمیرات، یک سیستم اگزوز کاملاً جدید باید نصب شود. در رابطه با صدا، یک وسیله نقلیه می‌تواند از صدای استوک به صدایی برود که به بهترین شکل می‌توان آن را گلوخیز توصیف کرد، تا جایی که صدایی شبیه به غرش به خودرو بدهد. فراموش نکنید که وقتی اگزوز ارتقا می یابد، ورودی نیز باید ارتقا یابد.

پیام بگذارید