AdBlue در خودرو های یورو 6 در مورد چیست و چرا به آن نیاز است؟

مایع AdBlue در مورد چیست و چرا به آن نیاز است؟ | رنو راغبی مورد چیست و چرا به آن نیاز است؟

مایع Adblue

بدون مایع Adblue همه وسایل نقلیه سوخت سوز تولید گازهای گلخانه ای می کنند. اگر شما یک خودروی دیزلی رانندگی می کنید، گازهای خروجی از موتور مملو از دوده، خاکستر و اکسیدهای نیتروژن هستند که محیط را آلوده می کنند. دوده و خاکستر در سیستم فیلتر ذرات دیزل (DPF) فیلتر می شوند، اما اکسیدهای نیتروژن چگونه درمان می شوند؟

AdBlue یک مایع مبتنی بر اوره است که یک واکنش شیمیایی را برای خنثی کردن اکسیدهای نیتروژن (NOx) در دود اگزوز دیزل آغاز می کند. پیش از کاتالیزور کاهش کاتالیستی انتخابی (SCR) قبل از خروج از لوله اگزوز به جریان اگزوز تزریق می شود. آمونیاک موجود در مایع AdBlue با ذرات NOx مخلوط می شود و به آن متصل می شود و واکنش نشان می دهد تا گازها را به نیتروژن و آب بی ضرر تجزیه کند. گازهای NOx در خودروهای مجهز به این سیستم ها حدود 90 درصد کاهش می یابد. از آنجایی که اتمسفر حدود 78 درصد نیتروژن است، به وضوح برای محیط زیست امن تر است.

در حالی که هدف آن کاهش انتشار گازهای گلخانه ای خطرناک است، AdBlue سیستمی است که در خودروهایی استفاده می شود که باید با استانداردهای آلایندگی دیزل یورو 6 مطابقت داشته باشند. آنها سخت‌گیرانه‌ترین استانداردهای انتشار گازهای گلخانه‌ای در اروپا هستند و قصد دارند کیفیت هوا را بهبود بخشند. همه خودروسازان برای فروش خودروهای جدید خود در اینجا باید استانداردهای یورو 6 را رعایت کنند.

AdBlue در واقع یک نام تجاری با علامت تجاری برای اصطلاح عمومی Diesel Exhaust Fluid (DEF) است. در اوایل سال 2009، برخی از خودروهای دیزلی ساخته شدند که به مایع AdBlue نیاز داشتند، اما تا زمانی که استانداردهای یورو 6 اجرا نشد، معمول نبود. خود مایع مخلوطی است که حاوی 32.5 درصد اوره با خلوص بالا و 67.5 درصد آب غیر معدنی است.

طراحی سیستم AdBlue

یک خودروی دیزلی حاوی سیستم AdBlue دارای قطعات مشترکی است که در اینجا نشان داده شده است.

  1. موتور دیزل – فرآیند احتراق در موتور دیزل باعث آزاد شدن اکسیدهای نیتروژن در اگزوز می شود.
  2. مخزن AdBlue – مخزن ذخیره قابل توجهی از AdBlue یا مایع اگزوز دیزل قبل از پراکندگی در مقادیر کم در این مخزن ذخیره می شود.
  3. کنترل دوز – این سیستم سوپاپ مقدار کمی از AdBlue را مستقیماً در گازهای خروجی در بالادست کاتالیزور SCR آزاد می کند.
  4. کاتالیست کاهش انتخابی (SCR) – مخلوط گازهای خروجی اگزوز و غبار AdBlue وارد صحنه می شود و در نهایت به بخار آب و نیتروژن تجزیه می شود.

AdBlue از چه چیزی ساخته شده است؟

AdBlue یک سوسپانسیون شیمیایی است که تنها حاوی دو ماده است: اوره خالص و آب غیر معدنی. با 32.5 درصد اوره و 67.5 درصد آب مخلوط شده است. از آنجایی که هر دو مایع به خودی خود بی رنگ و بی بو هستند، این مخلوط نیز بو یا رنگی ندارد. نقطه انجماد آن -11 درجه سانتیگراد است، اما اگر دما سردتر شود، سیستم‌های AdBlue مجهز به گرمکن هستند تا از یخ زدگی آنها جلوگیری کند. AdBlue در هیچ ظرفیتی حاوی سوخت دیزل نیست و برخلاف آنچه برخی معتقدند، نمی توان از آن به عنوان افزودنی سوخت یا جایگزینی برای کارکرد موتور استفاده کرد. آسیب شدید موتور می تواند منجر شود.

 

سوالات متداول در مورد AdBlue

سوال: اگر AdBlue تمام شود چه اتفاقی می افتد؟ آیا هنوز می توانم رانندگی کنم؟

پاسخ: بله، هنوز هم می توانید رانندگی کنید. با این حال، کنترل کامپیوتری موتور خودرو، سرعت حرکت شما را تا زمانی که مایع AdBlue دوباره پر شود، محدود می کند. به طور معمول، سرعت شما به 8 کیلومتر در ساعت محدود می شود.

سوال: کدام خودروها نیاز به افزودن AdBlue دارند؟

پاسخ: هر خودرویی که مطابق با استانداردهای دیزل یورو 6 ساخته شود، مجهز به سیستم AdBlue برای کنترل انتشار NOx است. این استانداردها در سپتامبر 2014 معرفی شدند و از سپتامبر 2015 برای اکثر ثبت نام های جدید اعمال می شوند.

سوال: مخزن AdBlue روی ماشین کجاست؟

پاسخ: مکان مخزن AdBlue بسته به مدل ماشینی که رانندگی می کنید متفاوت است. در برخی خودروها، زیر کاپوت در کنار موتور قرار دارد. برخی از خودروها دارای یک کلاهک آبی در کنار درپوش پرکننده سوخت هستند که در آن سیستم AdBlue پر شده است. شما مکان AdBlue خودرو خود را در یکی از این دو مکان پیدا خواهید کرد.

پیام بگذارید