نحوه تعویض لنت ترمز خودرو و تست کردن آن

نحوه تعویض لنت ترمز خودرو و تست کردن آن | رنو راغبی

چرا لنت ترمز خود را تعویض کنید؟

لنت های ترمز شما جیغ میکشد یا ساییده می شود، ممکن است زمان تعویض لنت ترمز فرا رسیده باشد. اگر متوجه شوید که می توانید لنت های سیستم ترمز دیسکی خودرو خود را به سرعت، به راحتی و بدون ابزار تخصصی تعویض کنید، شگفت زده خواهید شد. انجام این کار به تنهایی باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. اما حتی اگر شما علاقه ای به انجام کار خود ندارید، دانستن آنچه در آن دخیل است درک آنچه مکانیک شما ممکن است روزی به شما بگوید را آسان تر می کند. این روزها تقریباً همه خودروها دارای سیستم ترمز دیسکی جلو هستند. لنت‌های ترمز جلو معمولاً سریع‌تر از لنت‌های ترمز عقب فرسوده می‌شوند (توجه داشته باشید که ترمزهای عقب می‌توانند ترمز دیسکی یا کاسه ای باشند)، بنابراین باید بیشتر تعویض شوند. وقتی لنت‌های ترمز خیلی نازک می‌شوند، زمان تعویض آن ها فرا میرسد، به‌خصوص اگر وقتی پدال ترمز را فشار می‌دهید، شروع به ایجاد صدای جیغ فلزی یا ساییدن مداوم کنند. اما سر و صدا به تنهایی همیشه بهترین شاخص نیست، بنابراین بهتر است با بررسی دوره ای ضخامت لنت ها پیش بینی کنید که چه زمانی این اتفاق می افتد.

توجه: اگر هنگام ترمزگیری قسمت جلویی خودرو لرزید، دیسک ترمز شما ممکن است تاب خورده باشد در هر صورت ممکن است دیسک ها نیز نیاز به تعویض یا “چرخش” بر روی تراش ترمز داشته باشند، روشی که در اینجا به آن پرداخته نشده است.

قبل از شروع تعویض لنت ترمز به چند نکته توجه کنید

مجموعه کالیپر ترمز خودرو خود را بشناسید: اکثر خودروها دارای مجموعه ترمز کالیپر هستند. این چیزی است که در عکس بالا نشان داده شده است. این مجموعه کالیپر ترمز را با نمونه موجود در ماشین خود مقایسه کنید. خودروهای دیگر که دارای مجموعه کالیپر ثابت هستند، لنت ترمزهای کالیپر ثابت نیز به راحتی قابل تعویض هستند، اما روند کمی متفاوت است.

اکنون می توانیم شروع کنیم.

  • چرخ را باز کنید

مهره های چرخ را باز کنید. سپس ماشین را بلند کنید و یک پایه جک را زیر رکاب ماشین قرار دهید. جک زمینی را پایین بیاورید تا وزن آن روی پایه جک قرار گیرد. مهره ها را کاملا جدا کرده و چرخ را بردارید. اکنون به مجموعه ترمز دسترسی دارید و می توانید با خیال راحت به زیر خودرو برسید و شروع به تعویض لنت ترمز کنید.

  • پیچ متحرک را باز کنید.

دو پیچ متحرک را پیدا کنید (که گاهی اوقات “پین” نامیده می شود) که کالیپر را در جای خود نگه می دارد. به طور کلی فقط لازم است پیچ پایین را بردارید. ممکن است طولانی باشد، اما پس از شل شدن کامل، به راحتی بیرون می آید.

  • کالیپر ترمز را به سمت بالا بچرخانید

با برداشتن پیچ پایین، کالیپر ترمز به سمت بالا می چرخد. شیلنگ لاستیکی، که شلنگ هیدرولیک است، برای این امکان خم می شود، بنابراین هیچ گونه خطوط ترمز هیدرولیک را جدا نکنید. اگر فکر می کنید باید شلنگ ترمز را جدا کنید، کار اشتباهی انجام می دهید. در این مرحله، بررسی ضخامت لنت های ترمز برای تایید نیاز به تعویض آنها بسیار آسان است. بیشتر لنت‌های ترمز دارای نشانگرهای سایش فلزی هستند که زبانه‌های فلزی کوچکی هستند که هنگام تماس با دیسک ها جیغ می‌زنند. حتی اگر اینها هنوز لمس نشده باشند، اگر ضخامت مواد اصطکاک در هر نقطه ای یک هشتم سانتی متر کمتر باشد، لنت ها فرسوده می شوند.

  • لنت ترمز های قدیمی را بیرون بکشید

لنت‌ ترمز اکنون در معرض دید قرار گرفته‌اند و گیره‌های نگهدارنده آن‌ها را آزادانه در جای خود نگه می‌دارند. کافی است لنت های ترمز قدیمی را بیرون بکشید.

  • گیره های نگهدارنده را تعویض کنید

لنت ترمز های جدید تقریباً همیشه با گیره‌های جدید عرضه می‌شوند که به لنت‌ ها اجازه می‌دهد به راحتی به جلو و عقب بلغزند. از لنت ترمز های جدیدها استفاده کنید و قدیمی ها را کنار بگذارید. هیچ پیچ نگهدارنده ای برای گیره ها وجود ندارد. آنها فقط در جای خود محکم می شوند. معمولاً گیره‌های چپ‌دست و راست‌دست وجود دارد، بنابراین هربار یکی را عوض کنید و مطمئن شوید که دقیقاً مطابق با شما هستند. اغلب، یک بسته کوچک از گریس مبتنی بر گرافیت همراه با لنت ترمز می آید. روی گیره‌های لنت‌های ترمز جدید روغن بزنید تا از صدای جیر آنها جلوگیری شود. لنت ترمز جدید دارای یک صفحه پرچ شده است که صفحه فلزی نازکی است. برخی از لنت‌های ترمز ممکن است دارای لنت‌های غیر متصل باشند که باید به طور موقت در موقعیت خود قرار گیرند تا زمانی که لنت‌ها را در جای خود قفل کنید. “گوش ها” زبانه های فلزی دو طرف لنت ترمز هستند. این گوش ها در شکاف های گیره ها قرار می گیرند. مقداری از گریس را می توان روی گوش ها و بین هر لنگه فلزی شلی نیز اعمال کرد.

  • لنت ترمز های جدید را داخل آن بکشید

لنت ترمز های جدید به راحتی در جای خود می لغزند، همانطور که لنت ترمز های قدیمی هنگام بیرون آمدن انجام می دادند، اگرچه گاهی اوقات گیره های جدید محکم تر می شوند. گوش های لنت ترمز های جدید باید به خوبی روی گریس ترمزی که اعمال کرده اید قرار بگیرند.

  • پیستون ها را جمع کنید

این پیستون ها روی لنت ترمز فشار می آورند و دیسک را فشار می دهند تا خودرو متوقف شود. ماشین شما ممکن است فقط یک پیستون برای هر چرخ داشته باشد، اما اصل یکسان است. قبل از اینکه بتوانید کالیپر را در جای خود پایین بیاورید، این پیستون ها باید جمع شوند (به عقب رانده شوند) تا لنت های ترمز جدید و ضخیم تر را بتوان در آن جاگذاری کرد.

  • کالیپر را سر جایش ببندید

با جمع شدن پیستون ها، کالیپر باید با کمی تلاش روی لنت ها بلغزد. گاهی اوقات اتصال محکم است و کالیپر روی لنت ترمز تازه نصب شده می لغزد. اگر پیستون ها روی لنت ترمز گیر کنند، ممکن است لازم باشد بررسی کنید که پیستون را به طور کامل جمع کرده اید.

  • پیچ کشویی را دوباره ببندید

پیچ متحرک را دوباره نصب کرده و دوباره ببندید. چرخ‌های ماشین را صاف کنید، لاستیک را دوباره ببندید و مهره‌ها را ببندید.

تست رانندگی در شرایط ایمن بعد از تعویض لنت ترمز

ماشین را تحت شرایط ایمن تست کنید تا مطمئن شوید همه چیز درست کار می کند، مخصوصاً در چند ترمزگیری اول مراقب باشید. توجه داشته باشید که پدال ترمز شما ممکن است گیرایی بالاتری داشته باشد. به سرعت به این تغییر عادت خواهید کرد. از استفاده از ترمزهای جدید خود لذت ببرید زیرا می دانید که اکنون لنت ترمز ضخیم وجود دارد تا شما را ایمن متوقف کند.

پیام بگذارید