نحوه عملکرد سنسور اکسیژن (O2) و نحوه تست سلامت آن

نحوه عملکرد سنسور اکسیژن و نحوه تست سلامت آن | رنو راغبی

سنسور اکسیژن چیست؟

سنسور اکسیژن (که معمولاً به آن “سنسور O2” گفته می شود، زیرا O2 فرمول شیمیایی اکسیژن است) در منیفولد اگزوز خودرو نصب می شوند تا میزان اکسیژن نسوخته در اگزوز را هنگام خروج اگزوز از موتور بررسی کنند. این حسگرها با نظارت بر سطح اکسیژن و ارسال این اطلاعات به رایانه موتور شما، به خودروی شما اطلاع می‌دهند که آیا ترکیب سوخت غنی (اکسیژن کافی نیست) یا زیاد (اکسیژن بیش از حد) است. نسبت سوخت مناسب هوا برای اینکه ماشین شما به همان اندازه که باید کار کند بسیار مهم است. از آنجایی که سنسور اکسیژن نقش مهمی در عملکرد موتور، انتشار گاز های گل خانه ای و بهره وری سوخت ایفا می کند، درک نحوه عملکرد آنها و اطمینان از اینکه حسگر شما به درستی کار می کند بسیار مهم است.

سنسور اکسیژن کجا قرار دارند؟

جایگاه سنسور اکسیژن یک وسیله نقلیه متفاوت است. هر خودرویی که پس از سال 1996 ساخته شده است، ملزم به داشتن سنسور اکسیژن در بالا و پایین هر مبدل کاتالیزوری است. بنابراین، در حالی که اکثر خودروها دارای دو سنسور اکسیژن هستند، موتورهای V6 و V8 مجهز به اگزوز دوگانه دارای چهار سنسور اکسیژن هستند – یکی بالا و یکی پایین مبدل کاتالیزوری در هر طرف موتور.

سنسور اکسیژن چه کاری انجام می دهد؟

سنسور اکسیژن خودرو برای اندازه گیری میزان اکسیژن در اگزوز و گزارش این بازخورد به کامپیوتر خودروی شما استفاده می شود. سپس کامپیوتر از این اطلاعات برای تنظیم مخلوط هوا/سوخت شما استفاده می کند. سنسور اکسیژن با تولید ولتاژ خود در هنگام گرم شدن (تقریباً 600 درجه فارنهایت) کار می کنند. در نوک سنسور اکسیژن که به منیفولد اگزوز وصل می شود یک لامپ سرامیکی زیرکونیومی قرار دارد. داخل و خارج لامپ با یک لایه متخلخل از پلاتین پوشیده شده است که به عنوان الکترود عمل می کند. فضای داخلی لامپ از طریق بدنه حسگر به اتمسفر بیرونی تهویه می شود. هنگامی که قسمت بیرونی لامپ در معرض گازهای داغ خروجی اگزوز قرار می گیرد، تفاوت در سطح اکسیژن بین لامپ و فضای بیرونی درون حسگر باعث می شود که ولتاژ از طریق لامپ جریان یابد. اگر نسبت سوخت کم باشد (سوخت کافی در مخلوط وجود ندارد)، ولتاژ نسبتاً کم است – تقریباً 0.1 ولت. اگر نسبت سوخت غنی باشد (سوخت بیش از حد در مخلوط)، ولتاژ نسبتاً بالا است – تقریباً 0.9 ولت. هنگامی که مخلوط هوا/سوخت در نسبت استوکیومتری (14.7 قسمت هوا به 1 قسمت سوخت) باشد، سنسور اکسیژن 0.45 ولت تولید می کند.

سنسور اکسیژن بالا (سنسور اکسیژن 1)

سنسور اکسیژن 1 سنسور اکسیژن بالا در رابطه با مبدل کاتالیزوری است. نسبت هوا به سوخت اگزوز خروجی از منیفولد اگزوز را اندازه گیری می کند و سیگنال های ولتاژ بالا و پایین را به ماژول کنترل پیشرانه ارسال می کند تا مخلوط هوا و سوخت را تنظیم کند. هنگامی که ماژول کنترل پیشرانه یک سیگنال ولتاژ پایین دریافت می کند، با افزایش مقدار سوخت در مخلوط جبران می کند. هنگامی که ماژول کنترل پیشرانه یک سیگنال ولتاژ بالا (غنی) دریافت می کند، با کاهش مقدار سوختی که به مخلوط اضافه می کند، مخلوط را تکیه می دهد. استفاده ماژول کنترل پیشرانه از ورودی سنسور اکسیژن برای تنظیم مخلوط سوخت به عنوان حلقه کنترل بازخورد بسته شناخته می شود. این عملیات حلقه بسته منجر به یک فلیپ فلاپ ثابت بین غنی و لاغر می شود، که به مبدل کاتالیزوری اجازه می دهد تا با حفظ میانگین نسبت کلی مخلوط سوخت در تعادل مناسب، انتشار گازهای گلخانه ای را به حداقل برساند.

سنسور اکسیژن پایین (سنسور اکسیژن 2)

سنسور اکسیژن 2 سنسور اکسیژن پایین در رابطه با مبدل کاتالیزوری است. نسبت هوا به سوخت خروجی از مبدل کاتالیزوری را اندازه گیری می کند تا مطمئن شود مبدل کاتالیزوری به درستی کار می کند. مبدل کاتالیزوری برای حفظ نسبت هوا به سوخت استوکیومتری 14.7:1 کار می کند در حالی که ماژول کنترل پیشرانه به دلیل ورودی از سنسور اکسیژن بالادست (حسگر 1) دائماً بین مخلوط های هوا-سوخت غنی و بدون چربی حرکت می کند. بنابراین، سنسور اکسیژن پایین (سنسور 2) باید یک ولتاژ ثابت تقریباً 0.45 ولت تولید کند.

علائم سنسور اکسیژن معیوب

هنگامی که سنسور اکسیژن از کار می افتد، انواع کدهای عیب تشخیصی (DTC) وجود دارد که می توانند ظاهر شوند. بیشتر اوقات، یک سنسور اکسیژن معیوب منجر به یک چراغ چک موتور همراه با یک کد خطا می شود که می توانید با یک اسکنر OBD2 مانند FIXD آن را بخوانید. بر اساس این کد خطا، به نحوه شکست آن اشاره می کند و سپس با تشخیص پیش می رود.

نحوه تست سنسور اکسیژن

از آنجایی که سنسور اکسیژن نقش مهمی در کارآمدتر و تمیز نگه داشتن موتور شما دارد، مهم است که مطمئن شوید که به درستی کار می کند. اکثر سنسور اکسیژن معمولاً بین 30000 تا 50000 کیلومتر یا 3-5 سال دوام می آورند، در حالی که سنسورهای جدیدتر با نگهداری و نگهداری مناسب عمر طولانی تری دارند. هزینه تعویض سنسور اکسیژن بین  1 میلیون تا 5 میلیون تومان متغیر است، بسته به اینکه آیا خودتان دست به دست می شوید یا به مغازه می روید. می توانید سنسور اکسیژن را در خانه با یک ولت متر یا ابزار اسکن OBD2 مانند سنسور FIXD تست کنید. برای مشاهده ولتاژ و زمان پاسخ سنسورهای O2 خود، به فید داده زنده در برنامه FIXD بروید. به طور معمول، یک سنسور اکسیژن جلو (بالا) 1 که به درستی کار می‌کند، با سرعت نسبتاً ثابتی از حالت غنی به ناب تغییر می‌کند و تشکیلات موجی ایجاد می‌کند. ولتاژ تولید شده از سنسور اکسیژن باید از 0.1 ولت تا 0.9 ولت، با 0.9 ولت در سمت غنی و 0.1 ولت در سمت ناب باشد. اگر خوانش های شما در این محدوده باشد، سنسور اکسیژن به درستی کار می کند. سنسور اکسیژن عقب (پایین )  یک مانیتور کاتالیزور است و اگر همه چیز به طور عادی کار کند، این سنسور حدود نیم ولت معلق خواهد بود. با این حال، این اندازه گیری می تواند بسته به سازنده نوسان داشته باشد.

 

پیام بگذارید