واشر سر سیلندر چیست؟

واشر سرسیلندر چیست و چه وظایفی دارد و زمان تعویض | رنو راغبی

واشر سرسیلندر

واشر سرسیلندر موتور جزئی است که بین بلوک موتور و سر موتور قرار دارد. هدف آن آب بندی کامل محفظه احتراق است که به خودرو اجازه می دهد فشرده سازی مناسب ایجاد کند و گازهای خروجی را در خود نگه دارد و از عملکرد کارآمد موتور اطمینان حاصل کند. واشر سرسیلندر موتور ساخته شده از مواد مختلف از جمله  لاستیکی، سرامیکی و فلزی است. ترکیب و ساختار دقیق از مدلی به مدل دیگر متفاوت است، اما اصل اساسی یکسان است: آب بندی کامل واحد موتور. واشر سرسیلندر همچنین مایع خنک کننده و روغن موتور را خارج از محفظه احتراق اما در داخل بلوک موتور نگه می دارد و از نشت احتمالی این مایعات جلوگیری می کند. واشر سرسیلندر موتور بدون نیاز به تعمیر و نگهداری است و هرگز نباید تعویض شود مگر اینکه مشکلی وجود داشته باشد. به دلیل نزدیک بودن به قطعات داغ موتور، واشر می تواند فرسوده شود و باعث ایجاد مشکل وحشتناک “واشر سرسیلندر سوخته” شود.

 

چرا واشر سرسیلندر می سوزد؟

همانطور که دیدیم، واشر سرسیلندر موتور، بلوک موتور را کاملا به سرسیلندر موتور می‌بندد. این بدان معنی است که واشر سرسیلندر باید متحمل گازهای بسیار پرفشار احتراق داغ و مایع خنک کننده باشد که ممکن است در دمای محیط یا دمای معمولی موتور باشد. به دلیل این تنش های زیاد و نوسانات زیاد دما، ایجاد نشتی در واشر سرسیلندر موتور در طول زمان غیرعادی نیست. این مشکل بدون توجه به مدل خودرو یا نوع واشر سرسیلندر موتور مورد استفاده ممکن است رخ دهد. از آنجایی که از بیرون چندان قابل رویت نیست و هنگام مونتاژ موتور، ارزیابی وضعیت و وضعیت واشر سرسیلندر موتور اگر غیرممکن نباشد، دشوار است. به همین دلیل، دانستن نحوه تشخیص علائم واشر سرسیلندر سوخته برای توجه به مشکل و واکنش فوری برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت بسیار مهم است.

 

علائم سوختگی واشر سرسیلندر چیست؟

علائم واشر سرسیلندر سوخته بسیار متفاوت است اما به همان اندازه مهم است. در اینجا لیستی از 7 علامت رایج واشر سرسیلندر سوخته آمده است:

  • داغ شدن بیش از حد موتور

  • از دست دادن قدرت

  • آلودگی روغن موتور

  • دود سفید

  • از دست دادن مایعات موتور

  • حباب های هوا در رادیاتور

  • شمع های کثیف

اولین و شاید ترسناک ترین علامت سوختگی واشر سرسیلندر موتور، داغ شدن بیش از حد موتور است. هنگامی که دمای مایع خنک کننده (یا آب) از دمای معمولی 80-90 درجه بیشتر شود، موتور بیش از حد گرم می شود. چراغ هشدار دمای آب به کمک ما می آید و وقتی روشن است به وضوح گرم شدن بیش از حد موتور را نشان می دهد. در صورت سوختگی واشر سرسیلندر ممکن است نشت مایع خنک کننده از موتور وجود داشته باشد. این از دست دادن مایع خنک کننده یا آب از خروج گرما از موتور جلوگیری می کند که به ناچار بیش از حد گرم می شود.

دومین مورد از دست دادن قدرت موتور است ، در صورت سالم بودن واشر سرسیلندر موتور، فشرده سازی صحیح گازهای احتراق را تضمین می کند و موتور را از نظر مصرف سوخت و قدرت بسیار کارآمد می کند. برعکس، واشر سرسیلندر سوخته باعث از دست دادن قدرت موتور می شود. یکی از علائم سوختگی واشر سرسیلندر کاهش قدرت موتور است. واشر سرسیلندر سوخته اجازه می دهد تا گازهای احتراق از سیلندر خارج شده و توان تولید شده توسط آن سیلندر را کاهش دهند.

سومین مورد آلودگی در روغن موتور است که یکی از شناخته شده ترین علائم سوختگی واشر سرسیلندر، وجود آلودگی در داخل روغن موتور است. چنین آلودگی مانند وجود لجن سفید در زیر درپوش روغن موتور و یا در پایین گیچ روغن موتور است. اگر این لجن سفید وجود داشته باشد، احتمالاً واشر سرسیلندر سوخته اجازه می دهد تا مایع خنک کننده وارد سیستم روغن موتور شود.

چهارمین مورد دود سفید غلیظ است که ظاهرا یکی از عجیب ترین علائم واشر سرسیلندر سوخته وجود دود سفیدی است که از لوله اگزوز خارج می شود. این پدیده به دلیل نشت مایع خنک کننده و یا روغن موتور در داخل سیلندرهای موتور است که در اثر گرما به بخار تبدیل شده و از اگزوز به بیرون میرود. این پدیده همچنین در صورتی آشکار می شود که فشار گازهای احتراق وارد شده به سیستم خنک کننده یک یا چند شلنگ رادیاتور را پاره کند و باعث از دست دادن قابل توجه آب و افزایش فوری دمای مایع خنک کننده شود.

مورد پنجم این است که اگر هر بار که ماشین را از پارکینگ حرکت می دهیم متوجه وجود روغن یا مایع خنک کننده در زیر موتور می شویم، ممکن است مشکل داشته باشیم. با این حال، این علامت واشر سرسیلندر سوخته به راحتی قابل مشاهده نیست، به خصوص هنگامی که در جاده پارک می شود. این شاید کمترین علامت نگران کننده واشر سرسیلندر سوخته باشد زیرا مشکل می تواند به کاسه نمد محدود شود و نه سایر قسمت های موتور.

مورد ششم وجود حباب در رادیاتور خودرو، حتی در دمای پایین، نشانه بارز سوختگی واشر سرسیلند است. این به این دلیل است که واشر سرسیلند سوخته اجازه می دهد تا گاز احتراق وارد مدار خنک کننده به رادیاتور شود.

مورد هفتم اگر سر شمع ها سفید رنگ شده باشد، به خصوص در نزدیکی الکترودها آلوده شده باشند، ممکن است با واشر سرسیلندر موتور مشکل داشته باشیم.

هزینه تعویض واشر سرسیلندر سوخته؟

با توجه به تنوع واشر سرسیلندر و مدل خودرو نمی توان قیمت کلی برای تعویض را مشخص کرد. همیشه باید در نظر داشته باشیم که در این نوع مشکل هزینه جایگزینی در مقایسه با ساعات کار مورد نیاز برای انجام آن چیزی نیست. بنابراین، هزینه تعویض واشر سرسیلندر سوخته بیشتر به نرخ ساعتی مکانیک بستگی دارد تا به نوع واشر مورد نیاز. دومی معمولاً از چندین میلیون تومان تجاوز نمی کند، در حالی که ساعات کار زیاد می تواند به راحتی از 10 میلیون تومان تجاوز کند. آگاهی از علائم سوختگی واشر سرسیلندر به ما کمک می کند تا در زمان و هزینه زیادی در تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه خود صرفه جویی کنیم.

پیام بگذارید