5 نوع اصلی پمپ بنزین و نحوه عملکرد آنها

5 نوع اصلی پمپ بنزین و نحوه عملکرد آنها؟ | رنو راغبی

پمپ بنزین چیست؟

پمپ بنزین مکانیکی، الکتریکی و فشار قوی سه نوع پمپ بنزین هستند. پمپ بنزین وسیله ای برای انتقال مایعات است که بنزین را از مخزن سوخت به موتور منتقل می کند. اغلب در موتورهای احتراق داخلی یافت می شود. پمپ بنزین در موتورهای جرقه زن، بنزین را از باک به ریل سوخت منتقل می کند، جایی که کاربراتور سوخت را با هوا مخلوط کرده و آن را به محفظه احتراق موتور منتقل می کند. در موتورهای احتراق، پمپ بنزین سوخت پرفشار را مستقیماً به محفظه احتراق می رساند. در موتورهای احتراق، محفظه احتراق از قبل با هوای بسیار فشرده در لحظه احتراق پر شده است. در نتیجه پمپ بنزین باید سوخت را با فشاری بیشتر از محفظه احتراق به محفظه احتراق برساند و احتراق رخ می دهد.

ساخت و کار پمپ بنزین

پیستون توسط یک مکانیزم بادامک و شیر در پایین به حرکت در می آید. پیستون در سیلندر حرکت می کند. تعداد سیلندرهای موتور با تعداد پیستونهای موتور برابر است. پیستون دارای یک شیار عمودی مستطیلی است که طول آن را می پوشاند. شیر تحویل با فشار بنزین روی فنر از روی خود بلند می شود. سوخت از طریق شیر تحویل به انژکتور می شود. هنگامی که پیستون به پایین ضربه می زند، درگاه منبع تغذیه و ریخته شدن آن در معرض قرار می گیرد و سوخت پمپ کم فشار پس از فیلتر کردن به داخل بشکه فشار می یابد.

عمل بادامک اکنون پیستون را به سمت بالا هدایت کرده و هر دو قسمت بسته شده اند. همانطور که پیستون جلوتر می رود، سوخت بالای آن فشرده می شود و سوپاپ تحویل را بالا می برد و بنزین را به انژکتور می رساند. پیستون به بالا رفتن ادامه می‌دهد و شیار مارپیچ از طریق شیار مستطیلی در یک نقطه مشخص، درگاه ریخته‌ شده را به سوخت در قسمت بالایی پیستون متصل می‌کند. دریچه تحویل توسط نیروی فنر در نتیجه افت فشار سریع به سمت صندلی خود رانده می شود. علاوه بر این، فشار در لوله تغذیه کاهش می یابد. در نتیجه تخلیه نازل انژکتور به طور ناگهانی قطع می شود. چرخه به تکرار خود ادامه می دهد.

اینکه درگاه نشت برای انتقال بنزین پرفشار در قسمت بالایی بشکه زودتر یا دیرتر ساخته شده باشد، بر زمان‌بندی هر ضربه پیستون تأثیر می‌گذارد. محل قرارگیری شیار مارپیچ، که ممکن است با چرخاندن پیستون با قفسه اصلاح شود، این را تعیین می کند. رک به شتاب دهنده متصل است. این مربوط به یک ربع چرخ دنده است که در آن قفسه می چرخد و باعث می شود ربع چرخ دنده بچرخد و پیستون نیز بچرخد. با فشار دادن پدال گاز، راننده ممکن است سوخت رسانی به سیلندر موتور را کنترل کند.

تفاوت بین پمپ گریز از مرکز و پمپ جریان محوری

پمپ جریان محوری، که دارای یک پیکربندی متناوب از پره های آیرودینامیکی در حال چرخش و استاتیک برای افزایش فشار پیشرانه است، و پمپ گریز از مرکز، که با رانش سیال به بیرون از طریق پره های خود با سرعت بالا، فشار را افزایش می دهد. توربوپمپ گریز از مرکز بسیار قوی‌تر است و می‌تواند سوخت‌های با چگالی بالا را به راحتی در خود نگه دارد، اما فضای زیادی را اشغال می‌کند، در حالی که توربوپمپ محوری به فضای کمی نیاز دارد اما می‌تواند سیالات با چگالی کم را برای افزایش فشار متوسط اداره کند.

انواع پمپ بنزین

پمپ بنزین مکانیکی
پمپ بنزین الکتریکی
پمپ بنزین با دیافراگم
پمپ بنزین دیافراگمی
پمپ بنزین با پیستون

پمپ بنزین مکانیکی

اینها عمدتاً پمپ های سوخت کم فشار هستند، اما گاهی اوقات برای کاربردهای فشار بالا استفاده می شوند که وظیفه اصلی آنها انتقال بنزین از باک به کاسه سوخت موتور جرقه زنی است. دو نوع پمپ بنزین مکانیکی وجود دارد: پمپ های سوخت دیافراگمی و پمپ های سوخت پیستونی.

پمپ بنزین با دیافراگم

پمپ بنزین نوع دیافراگمی اساساً یک پمپ جابجایی مثبت است که سوخت را با انبساط و فشرده شدن دیافراگم مکش می کند. شیرهای ورودی و خروجی که شیرهای یک طرفه هستند بدنه پمپ را تشکیل می دهند. فشار داخل پمپ با فشرده شدن دیافراگم به زیر فشار اتمسفر می رسد و بنزین از طریق شیر ورودی مکیده می شود. هنگامی که دیافراگم منبسط شد، سوخت داخل پمپ از طریق شیر خروجی خارج شد. اهرمی که توسط یک حرکت بادامک خارج از مرکز فعال می شود، حرکت انبساط و انقباض دیافراگم را کنترل می کند. از طریق یک آرایش دنده مناسب، این بادامک غیرعادی به میل لنگ موتور متصل می شود.

پمپ بنزین با پیستون

پمپ بنزین نوع پیستونی نیز یک پمپ جابجایی مثبت است که از عمل رفت و برگشتی پیستون برای مکیدن و توزیع سوخت استفاده می کند. پیستون درون یک سیلندر قرار دارد و یک طرف پیستون از طریق یک میله فشاری به میل بادامک متصل می شود. سوپاپ ها به انتهای سیلندر متصل می شوند. با عقب رفتن پیستون سوخت به داخل سیلندر کشیده می شود و با حرکت پیستون به سمت جلو سوخت از سیلندر خارج می شود.

پمپ بنزین (برقی)

این پمپ ها معمولاً در سیستم های تزریق سوخت یافت می شوند که یکی از ویژگی های جدایی ناپذیر خودروهای معاصر هستند. برای توزیع بنزین از پمپ فشار بالایی ایجاد می کند. این فشار فوق العاده ممکن است باعث مشتعل شدن بنزین داخل پمپ و در نتیجه انفجار شود. در نتیجه، پمپ بنزین الکتریکی باید به دلایل ایمنی دور از موتور و به ویژه در داخل باک بنزین نگهداری شود.

پمپ بنزین با فشار بالا

این پمپ ها اغلب در موتورهای احتراق برای تزریق مستقیم سوخت به داخل محفظه احتراق استفاده می شوند. این نوع پمپ ها در فشار بیش از 200 پاسکال کار می کنند. این سیستم های پمپ مخصوصاً برای مدیریت چنین فشار بالایی پیچیده و بادوام هستند. سیستم پایه پمپ فشار بالا، که شامل ریل‌های جریان، واحدهای اندازه‌گیری و واحدهای توزیع است، به پمپ کمک می‌کند تا سوخت را بدون هدر دادن یا سوخت بیش از حد به محفظه احتراق برساند.

چگونه پمپ بنزین خود را سالم نگه داریم

شما نمی خواهید تصادفاً به دستگاه آسیب برسانید زیرا باید مانند جو بودن به پمپاژ کردن، پمپاژ کردن و بالا بردن آن ادامه دهید. این اقدامات ساده باید به حفظ آن در شرایط خوب کمک کند. بنزین هنگامی که با پمپ های داخل باک استفاده می شود به عنوان خنک کننده دو برابر می شود. اگر به طور مکرر مخزن را پایین بگذارید، به طور تصادفی باعث گرم شدن بیش از حد پمپ خود می شوید. هر بار که مخزن خود را پر می کنید کاملاً پر کنید. فیلتر بنزین را طبق دستورالعمل سازنده تعویض کنید. فشار ناخواسته در سیستم سوخت ممکن است به دلیل مسدود شدن فیلتر باشد.

 

 

پیام بگذارید