7 علامت جهت تعویض شمع موتور

7 علامت جهت تعویض شمع موتور

بررسی دلایل تعویض شمع موتور

تعویض شمع

تعویض شمع چه زمانی انجام میشود؟

احتمالا کنجکاو هستید تا بدانید زمان تعویض شمع خودرو چه زمانی می باشد.خوب است قبل ار بررسی زمان تعویض شمع موتوراطلاعات زیر را خوانده و سپس به موضوع اصلی یعنی 7 علامت جهت تعویض شمع موتور بپردازیم.

وظیفه شمع موتور خودرو تولید انرژی الکتریسیته می باشد چه ترکیب سوخت اتومبیل و اکسیژن را در موتور اشتعال روشن می کند  نتیجه این عمل روشن شدن اتومبیل می باشد.کار دیگری که شمع ها انجام می دهند به حرکت درآوردن پیستون های موتور می باشد تا خودرو بتواند به سمت مقصد حرکت کند.به همین دلیل لازم است در صورت وجود خرابی و یا مشکوک شدن به خرابی به تعمیرگاه رفته و سلامت خودرو و در صورت لزوم به تعویض شمع بپردازید.

7 علامت جهت تعویض شمع موتور

7 علامت جهت تعویض شمع موتور

یکی از نکات بسیار مهم  که در این مقاله که به آن اشاره می کنیم 7 علامت جهت تعویض شمع موتور  و  تعویض شمع موتور خودرو  می باشد تا اهمیت زیاده تعمیر و نگهداری در جهت افزایش طول عمر اتومبیل و تجربه داشتن یک رانندگی  دلنشین را بدست بیاورید.

 7 علامت جهت تعویض شمع موتور

1- اتومبیل به سختی روشن شود اغلب رانندگان این نظر را دارند که اگر وسیله نقلیه روشن نمی شود مشکل اصلی از موتور خودرو می باشد اما این یک باور غلط است و دلیل اصلی روشن نشدن اتومبیل فرسوده شدن شمع ها می باشد که موتور خودرو برای جبران این ضعف کار بیشتری انجام میدهد. همچنین یکی از دلایل بروز این مشکل مناطق سخت آب و هوایی می باشد که شروع کار وسیله نقلیه را دشوار می کند.
2-خطای اشتعال در سیلندر یا engine misfire خطای احتراق در سرسیلندر می تواند نتیجه استفاده از سوخت های بی کیفیت باشد با این حال مشکل اصلی در فرسوده شدن یک یا چند شمع موتور خودرو خودرو می باشد.
3-مصرف نادرست سوخت شمع فرسوده باعث مصرف نادرست و اضافی سوخت اتومبیل میشود در اصل شمع های فرسوده نمیتواند از خود سوختن موثری در محفظه احتراق بنزین نشان دهد و باید به تعویض شمع فکر کنیم.
4-صدای موتور در حالت سکون خودرو زمانی که ماشین شما  در حالت سکون باشد و صداهایی  عجیب غریب یا کوبه ای و یا جرقه ای دهد به طور قطعی زمان آن رسیده تا شمع موتور خودرو را بررسی کرده و در صورت لزوم به تعویض شمع آن اقدام نمایید.
5-شختی در شتاب گیری همانطور که در مقاله 6 دلیل برای روغن زدن شمع موتور اشاره کرده بودیم یکی از دلایل عدم شتاب گیری خودرو فرسوده شدن شمع و نبود جرقه لازم برای احتراق سوخت این می باشد که شما به واضح ترین شکل ممکن کمبود انرژی را هنگام شتاب گیری خودرودحس می‌کنید .
6-صدای بلند موتور در زمان رانندگی یکی از از راهکارهای آسان برای متوجه شدن مشکلات خودرو می تواند گوش دادن به صدای موتور خودرو باشد .چه در زمان رانندگی   و چه در حالت ساکن بودن خودرو و صرفاً روشن کردن آن می توانید با توجه به بلندی یا صداهای جغجغه مانند متوجه شوید که مشکلی در یکی از شمع های اتومبیل می باشد و باید نسبت به تعویض شمع اقدام نمایید.
7-روشن بودن چراغ چک  اتومبیل یکی از چراغهای مهم در خودرو چراغ چک موتور می باشد که به ما مشکلات احتمالی را نشان می دهد   و باعث پیشگیری از بروز اتفاقات میشود و به شما کمک میکند تا در اسرع وقت به رفع مشکل اتومبیل خود اقدام نمایید. و در صورت لزوم به تعویض قطعات اقدام کنید.

 

تعویض شمع

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شد تا 7 علامت جهت تعویض شمع موتور بررسی گردد تا در صورت وجود مشکل و ابهامات شما پاسخگو باشیم.

خرابی و مشکلات خودرو هیچ ربطی به کار کرد خودرو ندارد که بگوییم به دلیل سن بالای خودرو و یا تولیدات سری جدید خودرو این مشکل برای ما به وجود آمده است بلکه به نحوه نگهداری و رسیدگی شما به ماشین باز میگردد.برای اینکه شما خودرویی سالم داشته باشید لازم است در وحله اول به تعمیرات و چکاپ های دوره ای خودرو و مجهز کردن آن، داشتن قطعات یدک ضروری مانند شمع موتور ، تسمه ، وایر ها داشته باشید تا در صورت بروز مشکل نسبت به تعویض شمع یا هر قطعه دیگر اقدام نمایید.

پیام بگذارید