هر آنچه باید در مورد سیبک فرمان بدانید

هر آنچه باید در مورد سیبک فرمان بدانید

هر آنچه باید در مورد سیبک فرمان بدانید

فرمان ها در ظاهر ساده به نظر میرسند، اما چیزی های بیشتری نسبت به آنچه که به نظر می رسد وجود دارد وجود دارد. در اینجا درباره عملکرد و گزینه ها اطلاعات بیشتری درباره سیبک فرمان کسب می کنیم.

 

عملکرد فرمان و یا سیبک فرمان در نگاه اول بسیار واضح است. اما فرمان و سیستم های فرمان بیش از آنچه به نظر می رسد وجود دارد. آنها بخشی از ماشینی هستند که از راهی برای رسیدن از A به B به چیزی که قابلیت های سرگرمی، ناوبری، اعتبار و حتی  خود رانی را ارائه می دهد، تبدیل شده است. همانطور که پیچیدگی وسایل نقلیه افزایش یافته است فرمان داخل آن ها نیز افزایش یافته است.

 

چندین بخش وجود دارد که به عملکرد صحیح سیستم تعلیق خودرو کمک می کند که یکی از آن ها سیبک فرمان است. این سیستم دارای طیف وسیعی از اجزای ضربه‌گیر است که به بهبود هندلینگ کمک می‌کند و از خودرو در هنگام رانندگی پشتیبانی می‌کند.سیبک فرمان یکی از قسمت های اصلی تعلیق است. آنها به عملکرد سیستم های تعلیق و فرمان کمک می کنند و حفظ آنها در شرایط خوب مهم است. برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه عملکرد سیبک فرمان و زمان تعویض آنها به خواندن ادامه دهید.

سیبک فرمان

سیبک فرمان چگونه کار می کنند؟

سیبک فرمان اجزایی هستند که بر روی سیستم تعلیق جلوی خودرو قرار دارند. آنها به ایجاد ارتباط بین بازوهای کنترل و بند انگشت فرمان کمک می کنند. این حرکت نرمی را در سیستم تعلیق فراهم می کند.سیبک فرمان به بند انگشت فرمان اجازه می دهد تا در جهات مختلف حرکت کنند و در عین حال اطمینان حاصل شود که آنها به وسیله نقلیه متصل هستند. این حرکت به چرخ ها اجازه می دهد تا در صورت نیاز به سمت بالا و پایین و پهلو به پهلو حرکت کنند.

یک سیبک فرمان خوب از یک محفظه فلزی، یک گل میخ است که می تواند در داخل محفظه بچرخد و یک سوکت محصور در یک محفظه روغن کاری شده است.

سیبک فرمان بالا و پایین

بسته به نوع وسیله نقلیه و سیستم تعلیق، می توانید سیبک فرمان بالایی یا پایینی داشته باشید. تفاوت معمولاً در این است که سیبک فرمان بالایی غیر باربر هستند (همچنین به عنوان “فالوور” شناخته می شوند)، در حالی کهسیبک فرمان پایینی معمولاً باربر هستند.

زمان تعویض سیبک فرمان

با توجه به نقشی که در سیستم تعلیق بازی می کنند، سیبک فرمان هر روز سایش و پارگی را تجربه می کنند. در برخی موارد، آنها نیاز به تعویض دارند. حرکت مداوم گل میخ می تواند باعث شل شدن آن و حرکت در داخل سوکت شود. با فرسودگی سیبک فرمان، فضای بیشتری بین گل میخ و سوکت ایجاد می شود که می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. اگر مفاصل توپی بیش از حد فرسوده شوند، ممکن است ایمنی شما به خطر بیفتد – در موارد شدید، گل میخ می تواند از سوکت بیرون کشیده شود و باعث شود که چرخ تا حدی از خودرو جدا شود.

سازندگان اغلب مشخصات فضای قابل قبول بین گل میخ و سوکت را ارائه می دهند که خوب است با آن آشنا شوید. همچنین می توانید علائم ساییدگی سیبک فرمان را مشاهده کنید که عبارتند از:

  • لرزش بیش از حد:

صدای تلق تلق و تکان دادن که می توانید در سیستم تعلیق یا از طریق فرمان احساس شود می تواند نشانه ساییدگی و پارگی سیبک فرمان باشد.

  • صداهای تق تق:

سیبک فرمان که در سوکت های خود شل شده اند، پتانسیل ایجاد انواع صداها از جمله ضربه زدن، کوبیدن یا کوبیدن را در هنگام عبور از دست اندازها یا چرخش دارند.

  • سایش نامنظم لاستیک:

اتصالات بد سیبک فرمان ایجاد سایش ناهموار در داخل یا خارج لاستیک ها را دارند.

  • کشیدن ماشین به یک طرف:

حرکت وسیله نقلیه به یک سمت جاده می تواند یک مورد از تراز نامناسب باشد، اما همچنین می تواند نشانه ای از فرسودگی سیبک فرمان باشد.

مهم است که وسیله نقلیه خود را نزد یک تکنسین آموزش دیده ببرید که صلاحیت تشخیص و تعمیر این بخش مهم سیستم تعلیق شما را داشته باشد!

هر آنچه باید در مورد سیبک فرمان بدانید

یاد بگیرید چگونه به عنوان یک تکنسین خودرو، سیبک فرمان فرسوده را تعمیر کنید

اینکه به عنوان یک تکنسین بلد باشید تا سیبک فرمان را درست کنید امری ضروری است. برنامه فناوری خودرو در موسسه فنی یونیورسال (UTI) می تواند به شما کمک کند تا مهارت های تشخیص و تعمیر سیبک فرمان فرسوده را به دست آورید. نه تنها تحصیلات در هنگام کار بر روی وسیله نقلیه خود به شما کمک می‌کند، بلکه می‌توانید آموزش‌هایی را که دریافت می‌کنید و آن را در یک شغل مورد تقاضا در این صنعت به کار ببرید.


پیام بگذارید