صفحه اصلی
فروشگاه
علاقه مندی0

banner

02133953491 - 02136349093 - 09126169591

6 اشتباه رایج که طول عمر خودروی شما را کوتاه می کند

6 اشتباه رایج که طول عمر خودروی شما را کوتاه می کند

6 اشتباه رایج که طول عمر خودروی شما را کوتاه می کند

دلیل طولانی بودن طول عمر خودرو برخی از اتومبیل ها را در اینجا بررسی مبکنیم تا آگاه شویم از باید ها و نباید های انجام امور لازمه.

برخی از صاحبان اتومبیل مراقبت از وسایل نقلیه شان را به طور درست و اصولی انجام می دهند، و مراقبت از وسایل نقلیه را کاری آسان می دانند. این  مالکان خودرو تنها با اجتناب از اشتباهات رایج، و پیروی از روتین خدمات توصیه شده که در کتابچه راهنمای خودرو آمده است باعث طولانی شدن عمر خودرو میشوند. در طرفی دیگر برخی از مالکان خودرو وجود دارند که مراقبت از وسایل نقلیه را دشوار و سخت میدانند، و درکی از سیستم مکانیکی آن ندارند من نمی دانند که چگونه اجزای داخلی و ضروری اتومبیل را بررسی کنند تا از کاسته شدن طول عمر خودرو جلو گیری کنند.

6 اشتباه رایج که طول عمر خودروی شما را کوتاه می کند

خوب،اگر شما صرفاً یک اتومبیل دارید و چیزی درباره نگهداری و مراقبت از آن می دانید، همیشه یک شانس مجدد وجود دارد تا شما جلوی اتفاقات ناگوار را بگیرید . در اینجا با هم  6 اشتباه رایج که طول عمر خودروی شما را کوتاه می کند را بررسی می کنیم.

1- استفاده از سوخت بی کیفیت

به دلیل افزایش روز افزون نرخ تورم، طبیعی است ست که صاحبان خودرو راهی برای پس انداز پول پیدا کنند.با این حال ،  هنگامی که سعی می کنید چند تومان کمتر خرج کنید و سوختی بزنید که  درجه یک نیست، ممکن است پس از مدتی سر از تعمیرگاه و مواجه شدن با تعویض موتور و یا تعمیر آن رو به رو شوید. و یا ممکن است شما اتومبیل گران قیمتی داشته باشید، اگر برای چنین ماشینی سوختی درجه یک و یا همتراز و اتومبیل نزنید انجام این کار باعث ایجاد مشکلاتی در رانندگی و در نهایت کاهش طول عمر خودرو میشود.

2-بی توجهی به تمیز کردن منظم

بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند ظاهر خودروی آنها نباید ربطی به طول عمر اتومبیل داشته باشد و تاثیری روی آن بگذارد. لازم به ذکر است که دوده و خاکستر می تواند باعث فرسودگی بیش از حد بر فضای داخلی و خارجی خود را شود. تمیز نگه داشتن خودروی خود به شما این امکان را می‌دهد که شرایط خودروی خود را ارزیابی کنید، و در نتیجه شما می توانید نشانه های اولیه آسیب ها را تشخیص داده و متوجه آنها شوید.

3- مشتاقانه پا گزاشتن روی گاز یا ترمز

زمانی که شما در رانندگی بسیار هیجانی هستید و نمی توانید پای خود را از روی گاز برداشته و یا سرعت آن را کم کنید ، این بی احتیاطی در رانندگی  نه تنها باعث می شود جان خود و دیگران به خطر بی اندازید بلکه باعث سایش اضافی و در عین حال غیرضروری را به خودرو و خود متحمل می کنید.زمانی که شما یک راننده آرام باشید، به وسیله نقلیه خود اجازه می دهید برای مدت طولانی تری در جاده بماند و عمر طولانی تری داشته باشد و حتی خیابانها را ایمن تر نگه می دارید.

طول عمر خودرو

4-اجتناب از بازرسی های منظم

ما برای سالم نگه داشتن بدن خودمان و طولانی تر کردن عمر خود ، به طور مرتب به پزشک خود مراجعه می کنیم  و چکاپ شش ماهه   می دهیم تا از سلامت بدن خود آگاه شویم. خوب، اتومبیل ما از این قضیه خارج نیست، لیست حداقل دو بار در سال، شما باید یک مکانی که حرفهای  پیدا کرده تا اتومبیل شما را بررسی کند تو از وضعیت وسیله نقلیه خود آگاه شوید و مطمئن شوید که همه چیز چیز خوب پیش میرود. اگر چکاپ معمولی را نادیده بگیرید ممکن است در نهایت متوجه شوید که اتومبیل تا با مشکلات و آسیب هایی دست و پنجه نرم می کند و در نهایت باعث کوتاه شدن عمر خودرو میشود.

5-از خود راضی بودن در مورد بررسی سطح

ضروری است که وسیله نقلیه خود را برای تعمیر و نگهداری مرتب اتومبیل به یک مرکز خدماتی ببرید با این حال هنوز چیزهایی وجود دارد که شما باید خودتان انجام دهید تا وسیله نقلیه خود را در شرایط خوب نگه دارید. هر چند هفته باید کمی وقت صرف کنید تا سطح روغن، فشار لاستیک کیک و مایعات انتقال را بررسی کنید افراد زیادی تمایل دارند این مرحله را در مراقبت های اتومبیل نادیده گرفته و از آن صرف نظر کنند چند که این کار باعث آسیب جدی به خودرو در امتداد جاده می شود.

6- نادیده گرفتن علائم اولیه مشکل

زمانی که احساس می کنی یک صدای عجیب غریب در اتومبیلتان شنیده میشود، باید توجه دقیق به آن بکنید و فرمان علت آن را تشخیص دهید . با شناخت و پرداختن به مشکلات کوچک ، اغلب میتوانید از مشکلات بزرگتر جلوگیری کنید مشکلات بزرگتر هزینه بالایی برای شما دارد .

 

 

پیام بگذارید

بازگشت به بالا
محصول به سبد خرید شما اضافه شده است