دسته موتور: نحوه کار، علائم، مشکلات، تعویض

دسته موتور: نحوه کار، علائم، مشکلات، تعویض

دسته موتور بخشی است که موتور را در ماشین شما نگه می دارد. در اکثر خودروها، یک موتور و گیربکس به هم متصل می شوند و توسط سه یا چهار دسته در جای خود ثابت می شوند.دسته‌ای که گیربکس را نگه می‌دارد، دسته گیربکس نامیده می‌شود، بقیه به عنوان دسته‌های موتور شناخته می‌شوند.

یک قسمت از دسته موتور به بدنه یا قاب خودرو پیچ شده است. قسمت دیگری موتور را نگه می دارد. موتور منبع ارتعاش است، زیرا دارای قطعات متحرک و چرخان زیادی است. وظیفه دسته موتور نه تنها نگه داشتن موتور در جای خود، بلکه کاهش لرزش موتور در داخل خودرو است.

دسته های موتور با مواد لاستیکی ساخته شده اند تا هیچ تماس مستقیم فلز به فلز بین موتور و بدنه خودرو وجود نداشته باشد .   برای کاهش بیشتر لرزش، برخی از دسته‌های موتور با مایع پر شده‌اند. دسته موتور پر از مایع مانند ضربه گیر عمل می کند

نگهدارنده موتور نیازی به تعمیر و نگهداری یا سرویس منظم ندارد. فقط زمانی نیاز به تعویض دارد که خراب یا فرسوده شود. یک دسته موتور چقدر می تواند دوام بیاورد؟ در برخی خودروها، دسته‌های موتور می‌توانند تا عمر وسیله نقلیه را دوام بیاورند. ما می بینیم که بیشترین مشکلات مربوط به دسته های موتور در وسایل نقلیه بعد از 5-7 ساله ظاهر می شود

5 نکته برای انتخاب بهترین روغن موتور خودرو

مشکلات دسته موتور

رایج ترین مشکل دسته موتور زمانی است که قسمت لاستیکی آن می شکند یا جدا می شود یا هنگامی که مایع شروع به نشت از دسته مایع می کند.علائم رایج خرابی نگهدارنده  موتور، افزایش صدای موتور و ارتعاش در داخل خودرو است.

اغلب، ارتعاش بیش از حد در حالت آرام و با درگیر شدن گیربکس بیشتر قابل توجه است. به عنوان مثال، در برخی از مدل‌های 07-08 هوندا سیویک، خرابی نگهدارنده  موتور می‌تواند باعث ایجاد لرزش و صدای غرش در هنگام راه‌اندازی سرد موتور در حالت Reverse شود.

در مزدا 3 و برخی خودروهای دیگر، شکستگی نگهدارنده  موتور در دور بالا می‌تواند باعث ایجاد لرزش شود .  در برخی از خودروهای میتسوبیشی، خرابی دسته موتور می‌تواند باعث ایجاد لرزش در فرمان در هنگام دور آرام شود

نحوه تشخیص خرابی دسته موتور

علائم قابل مشاهده خرابی دسته موتور شامل ترک، پارگی و جدا شدن لاستیک و همچنین نشت مایع است . نگهدارنده  موتور فرسوده ممکن است آویزان به نظر برسد.

هنگامی که یکی از آویزهای لوله اگزوز شکسته می شود، ممکن است علائمی مشابه نگهدارنده  موتور خراب ایجاد کند.

هنگامی که یک لوله اگزوز خم شده یا آسیب دیده با یکی از اجزای شاسی برخورد می کند، هنگام رانندگی یا عوض کنردن دنده عقب که در داخل خودرو قابل توجه است، لرزش و صدای تق تق ایجاد می کند.

اغلب، زمانی که یکی از دسته‌ها خراب است، ممکن است موتوری در پایین‌تر در کنار دسته بد قرار گرفته باشد. اغلب هنگامی که یک نگهدارنده  موتور خراب می شود، فشار بیشتری بر سایر دسته ها وارد می کند. به همین دلیل، دیدن دو دسته که به طور همزمان نیاز به تعویض دارند، غیر معمول نیست.

تعویض دسته موتور

هزینه های تعویض متفاوت است. دسته موتور جدید (قطعه) از 75 دلار تا 350 دلار قیمت دارد. هزینه های کار به پیچیدگی بستگی دارد. به عنوان مثال، تعویض نگهدارنده موتور بالا در مزدا 3 / مزدا 5 150 تا 215 دلار (قطع و نیروی کار) هزینه دارد، در حالی که برای دو دسته شکسته در هوندا اودیسه، فروشنده محلی 1800 دلار برای قطعات و کار را از ما نقل کرده است. قطعات استوک ارزان‌تر هستند، اما گزارش‌هایی درباره خرابی زودرس برخی از دسته‌های استوک یا ایجاد لرزش بیشتر وجود دارد.

هنگام استفاده از قطعات استوک  ، کمی در مورد کیفیت قطعه تحقیق کنید. به عنوان مثال، ما برای نگهدارنده موتور هوندا سیویک 06-11 در آمازون جستجو کردیم و چندین مارک با رتبه‌بندی‌های 3 تا 4.5 ستاره پیدا کردیم. از نظر ما، ارزش پرداخت کمی بیشتر برای یک برند با رتبه بهتر را دارد.

برای بسیاری از خودروها، نگهدارنده  موتور تحت ضمانت Powertrain است که برای اکثر خودروها 5 سال یا 60000 مایل است. شما می توانید این موضوع را در دفترچه گارانتی خودرو خود تأیید کنید.

آیا تعویض دسته موتور به عنوان یک پروژه DIY آسان است؟ ما توصیه می کنیم این شغل را به مکانیک خود واگذار کنید. این به این دلیل است که برای تعویض نگهدارنده موتور، موتور باید از زیر پشتیبانی شود

همیشه شما باید به دسته های موتور خود توجه کنید و چرا که اگر دسته های موتور خودروی شما خراب شود و به آن رسیدگی نکنید ممکن است صدمات زیادی به شما وارد شود

منبع : https://www.samarins.com/glossary/engine-mount.html

پیام بگذارید