چگونه شمع های تقلبی را تشخیص دهم؟

چگونه شمع های تقلبی را تشخیص دهم؟

چگونه شمع های تقلبی را تشخیص دهم؟

با تولید انبوه و جلوگیری از واردات قطعات خودرو ، امروزه وجود قطعات تقلبی امری بعید به نظر نمیرسد و گاها این قطعات آنقدر شبیه به نمونه اصلی میباشد که تشخیص آن بسیار دشوار است.در این مقاله تیم رنو راغبی تمام سعی خود را کرده تا نکات مهم و کلیدی تشخیص قطعات یدکی اصل را در قالب چند صفحه به شما آموزش دهد.

 

در مقالات قبل ما به 7 علامت جهت تعویض شمع موتور پرداختیم، حال که متوجه شدیم چه زمانی نیاز به تعویض شمع است امروز به تشخیص شمع اصلی می پردازیم.شما پس از مطالعه این مقاله به آسانی قادر خواهید بود که تشخیص دهید شمع موتور اصلی کدام است! و شمع تقلبی کدام یک می باشد؟

 

رد پای جا مانده از شرکت تولید کننده قطعات اصلی شمع

قبل از ادامه دادن به موضوع اینکه چگونه شمع های تقلبی را تشخیص دهم؟ و چگونه در تشخیص شمع اصلی درست عمل کنیم.نکته را در نظر داشته باشید که هر کمپانی و تولید کننده قطعات اصلی برای عرضه محصول خود یک نشانه از خود به جای خواهد گذاشت. در اصل اگر کل محصولات یک تولید کننده را در کنار هم قرار دهیم متوجه تشابهات و وجه مشترک در همه آنها خواهید شد. برای نمونه جنس کاغذ بسته بندی یا مدل ترمینال شمع یا نوع جعبه چسپانی آنها وجه اشتراکی خواهد داشت یا کیفیت آن ها بالا میباشد.

فهمیدن این اصل کار را برای ما بسیار آسان میکند، در اصل کسی که همیشه با شمع موتور اصلی سروکار دارد به محض تماس با محصول نوع تقلبی و یا با  کمی دقت متوجه تغییرات خواهد گشت. با این حال ممکن است تشخیص شمع اصلی برای شما کاری دشوار باشد و یا برای شما هم اتفاق افتاده باشد در این بازار داغ فروش شمع و قطعات لوازم یدکی و یا در آنلاین شاپ های نامعتبر یک دست شمع خریده باشید ، برای نمونه سه  عدد یک شکل و قیافه و یک  عدد دیگر با دیگر شمع ها کمی متفاوت باشد ! اگر به فروشنده اطلاع دهید که در بیشتر موارد هم  رابط فروش می باشند با این جواب روبرو میشوید که : این یک امر  طبیعی می باشد و مراحل تولید شمع  یکی نیست!

 

چگونه شمع های تقلبی را تشخیص دهم؟

در ادامه ما به شما تصاویری نمایش میدهیم که به صورت واضح تفاوت و تشخیص شمع اصلی را بیان کرده است.و ما میتوانیم از این پس به راحتی شمع های تقلبی را تشخیص دهیم.

 

 

تشخیص شمع اصلی تفاوت نوع کاغذ و فقدان کد حک بدلیل هزینه بردار بودن و در واقع غیر ممکن بودن ان را مشاهده میکنید، دقت فرمایید در ان جی کی اصلی هر کد یکبار استفاده میشود و این کار متقلبان را سخت کرده است.
چگونه شمع های تقلبی را تشخیص دهم؟ در تصویر اشتباه طراحی،نوع چاپ و شفافیت و تفاوت رنگ را مشاهده میکنید.
چگونه شمع های تقلبی را تشخیص دهم؟ در این تصویر شما میبینید چون فونت اصلی در دسترس متقلبان نبوده است، بصورت دستی حروف های زبان روسی را کنار هم گذاشته و بالا پایین کرده اند،درنوع اصلی فونت اختصاصی و در یک ردیف هستند.
تشخیص شمع اصلی تفاوت الیاژ بخصوص ظرافت الکترود منفی در نوع اصلی و کپی را مشاهده میکنید.
تشخیص شمع اصلی به ظرافت الکترود مرکزی و محل جوش لیزری در نوک نونه اصلی دقت کنید.
تشخیص شمع اصلی حک نوشته مونتاژ شده در امریکا توسط قطعات ژاپنی وجود خارجی ندارد.
assembled in u.s.a from japanese part
ذاتا از نظرمعنایی غلط است! و اینکه این شماره فنی تولید در امریکا ندارد.
چگونه شمع های تقلبی را تشخیص دهم؟ در نمونه تقلبی در جعبه نوشته شده ساخت ژاپن و این با حک روی شمع در تضاد است!!!! چطور میشود بارکد و ساخت ژاپن اما مونتاژ در امریکا؟؟ این از محالات است اگر هم در عالم رویا امکان پذیر باشد باید قیمت هر عدد شمع معادل یک دست شمع باشد، یک کالایی با هزینه تولید گزاف در امریکا بصورت خام سپس منتقل شود به ژاپن برای بسته بندی آخر سر هم تولید ژاپن؟؟؟

 

کمپانیه اپل که برا خود امریکا است تولید محصولاتش را بدلیل گران بودن هزینه در چین انجام میدهد. اگر محصول در امریکا تولید شود حتما قید میشود که ساخت امریکا استف چون یکی از اصلی ترین قوانین صنعت امریکا مربوط به حقوق معنوی تولید در ان کشور است، چون برای انها کالای ساخت امریکا ارزش بالایی دارد.

چگونه شمع های تقلبی را تشخیص دهم؟ در این تصویر چیدمان جعبه تکی در جعبه چهارتایی را مشاهده میکنید ، در نمونه اصلی فیت و کاملا اندازه در نمونه فیک کاملا نا مرتب و شل و ول!
چگونه شمع های تقلبی را تشخیص دهم؟ در تصویر تفاوت طراحی جعبه های تکی شمع های ان جی کی را مشاهده میکنید.
تشخیص شمع اصلی به هولوگرام روی جعبه دقت کنید.

پیام بگذارید