انواع مختلف روغن ترمز و زمان دقیق تعویض آن

انواع مختلف روغن ترمز و زمان دقیق تعویض آن | رنو راغبی

روغن ترمز رگ حیاتی سیستم ترمز است و بخشی از وسیله نقلیه شما که معمولا نادیده گرفته می شود، اما جدایی ناپذیر است. این یک مایع هیدرولیک است که وظیفه یک کار را بر عهده دارد: توقف وسیله نقلیه شما! روغن ترمز عمل هل دادن پدال را از طریق یک سری شیلنگ و خطوط ترمز به کالیپر یا درام ترمز منتقل می کند تا در واقع وسیله نقلیه شما متوقف شود. از آنجایی که باید تحت شرایط بسیار سخت و بدون شکست کار کند، استاندارد ها کیفیت عملکرد خود را همانطور که توسط اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه وزارت حمل و نقل تعریف شده تنظیم می کند.

روغن ترمز چه کاری انجام می دهد؟

روغن ترمز نقش مهمی در فرآیند ترمز دارد. این محلول شیمیایی مایعی است که در سیستم‌های ترمز هیدرولیک استفاده می‌شود تا نیروی فشار پا روی پدال ترمز را به فشار روی ترمزهای خودرو منتقل کند. عمل ترمز باعث ایجاد گرمای شدید می شود. این گرما باعث متراکم شدن رطوبت در سیستم هیدرولیک ترمز می شود. روغن ترمز این رطوبت را جذب کرده و از جوشیدن آن و ایجاد خرابی ترمز جلوگیری می کند. علاوه بر این، روغن ترمز قطعات متحرک را روغن کاری کرده و از خوردگی جلوگیری می کند. روغن ترمز برای توانایی سیال ماندن در دمای پایین و مقاومت در برابر جوشیدن در دمای بالا باید آزمایش را پشت سر بگذارد. باید با سایر مایعات ترمز و قطعات سیستم ترمز سازگار باشد و خوردگی سیستم ترمز شما را به طور موثر کنترل کند.

آشنایی با انواع روغن ترمز

روغن ترمز با “DOT” و یک عدد نامیده می شود. DOT مخفف وزارت حمل و نقل، آژانس فدرال مسئول تنظیم مشخصات روغن ترمز برای وسایل نقلیه در ایالات متحده است. این مقررات کیفیت استاندارد محصول را برای ایمنی همه تضمین می کند. هر عدد نقطه جوش بالاتری دارد. اکثر وسایل نقلیه در ایالات متحده از DOT3 یا 4 استفاده می کنند که به رنگ کهربایی هستند، مانند آبجو سبک. آنها بر پایه گلیکول هستند و رطوبت هوا را جذب می کنند (هیگروسکوپیک اصطلاح فنی است). بنابراین، می‌خواهید بالای بطری خود را محکم نگه دارید و مخزن سیلندر اصلی را باز نکنید، مگر اینکه نیاز باشد. اکثر مخازن سیلندر اصلی به همین دلیل شفاف هستند. به دلیل تمایل به جذب رطوبت و گرمای تولید شده در هنگام ترمز، عملکرد روغن ترمز به مرور زمان کاهش می یابد. اسیدی می شود و باعث ایجاد زنگ زدگی و زباله در سیستم می شود که می تواند دریچه ها را در یک سیستم ABS گران قیمت مسدود کند.

DOT 3

تا کنون، DOT 3 محبوب ترین است. برای مدت بسیار طولانی مورد استفاده قرار گرفته است. Fresh DOT 3 دارای نقطه جوش 401 درجه فارنهایت است. به طور کامل تخریب شده، به 284 درجه فارنهایت کاهش می یابد. این باعث می شود روغن ترمز شما بسیار بیشتر بجوشد. ترمز شدید، سرازیری برای مدت طولانی، بکسل کردن، یا مسابقه می تواند این روند را تسریع کند. از آنجایی که DOT 3 بسیار خورنده است، باید احتیاط زیادی کرد. رنگ را پاک می کند و باید فوراً با آب و صابون یا یک چربی گیر ساده تمیز شود.

DOT 4

DOT 4 عمدتاً توسط خودروسازان اروپایی استفاده می‌شود، اما به طور گسترده‌تری توسط سازندگان خودرو در جاهای دیگر استفاده می‌شود. اگرچه انواع مختلفی از روغن ترمز DOT 4 وجود دارد، اما نقطه جوش بالاتری نسبت به DOT 3 دارد. این نقطه جوش از 446 درجه فارنهایت شروع می شود. افزودنی های اضافی در DOT 4 به کاهش اسیدهایی که می توانند از رطوبت تشکیل شوند کمک می کند. در حالی که DOT 3 و 4 از نظر فنی با هم مخلوط می شوند، توصیه نمی شود. DOT 4 دو برابر هزینه DOT 3 است و برای بسیاری از آنها، تغییر فایده چندانی ندارد. چندین نوع مختلف از DOT 4 وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که از نوع صحیح استفاده می کنید. DOT 4 در برخی خودروهای یورو و داخلی استفاده می شود. DOT 4 Plus در مرسدس بنز و ولوو استفاده می شود. DOT 4 Low Viscosity در برخی از مدل های BMW استفاده می شود. در نهایت، DOT 4 Racing معمولا یک رنگ آبی اضافه می‌کند.

DOT 5

DOT 5 یک روغن ترمز بر پایه سیلیکون است و دارای نقطه جوش بسیار بالایی 500 درجه فارنهایت است. معمولاً رنگ بنفش دارد تا از رنگ کهربایی DOT 3 و 4 متمایز شود. آب را کاملاً مانند روغن ترمز مبتنی بر گلیکول جذب نمی کند، اما کف می کند و حباب های هوا به مراتب دشوارتر است. . به همین دلیل DOT 5 برای سیستم های ABS توصیه نمی شود. DOT 5 نمی تواند با هیچ مایع دیگری مخلوط شود و 4 برابر گران تر از DOT 3 است.

اگر روغن ترمز شما کم باشد چه اتفاقی می افتد؟

روغن ترمز هر روز سخت کار می کند تا شما را در جاده ایمن نگه دارد. با این حال، روغن ترمز چیزی نیست که بیشتر مردم به آن فکر کنند تا زمانی که مشکلی شروع شود. با گذشت زمان، ممکن است آلوده، تخلیه یا سوخته شود که از عملکرد صحیح ترمز جلوگیری می کند.

علائم رایج مبنی بر مشکل روغن ترمز عبارتند از:

چراغ ABS روشن می شود

یکی از شاخص های اساسی که نشان می دهد روغن ترمز کم است، زمانی است که چراغ سیستم ترمز ضد قفل (ABS) روی داشبورد خودرو روشن می شود. در حالی که همه خودروها، به ویژه مدل های قدیمی، دارای چراغ های ABS نیستند، وسایل نقلیه جدیدتر معمولاً به این ویژگی مجهز هستند تا رانندگان را از یک مشکل احتمالی مطلع کنند.

لنت های ترمز به درستی کار نمی کنند

هنگامی که روغن ترمز کم یا کثیف است، نمی تواند لنت ترمز را به همان اندازه که باید فشار دهد. این می‌تواند منجر به سایش ناهموار و آسیب به لنت‌های ترمز شود و در هنگام درگیر شدن ترمز، صدای جیر جیر، جیرجیر یا ساییدن صدا ایجاد کند.

صداهای عجیب هنگام ترمز گرفتن

سیستم های ترمزی که مایع کافی در خود ندارند یا مایع قدیمی دارند، شروع به ایجاد صدا می کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، مهم است که ترمزها را در اسرع وقت بررسی کنید.

مشکل در پدال ترمز

هنگامی که روغن ترمز کم است یا نیاز به تعویض دارد، راننده ممکن است متوجه شود که پدال ترمز مانند گذشته واکنش نشان نمی دهد. اگر پدال سفت تر از حد معمول باشد، ممکن است مایع آلوده شود. اگر هنگام فشار دادن پدال، پدال نرم، پرنده، و/یا اسفنجی به نظر می‌رسد، می‌تواند نشانه‌ای از کم شدن روغن ترمز باشد.

بوی دود یا سوزش

گرم شدن بیش از حد ترمزها می تواند پس از استفاده طولانی مدت بوی دود یا سوزش را منتشر کند. اگر این اتفاق بیفتد، رانندگان باید در اسرع وقت خود را عقب بکشند تا ترمزها خنک شوند. اگر خودرو در این شرایط به رانندگی ادامه دهد، مایع بیش از حد گرم شده می تواند باعث خرابی ترمز شود و از توانایی توقف جلوگیری کند.

پیام بگذارید