جلوبندی خودرو چه وظایفی دارد؟

جلوبندی خودرو چیست؟

لوازم جلوبندی خودرو

درمورد جلوبندی خودرو می دانید که چگونه مردم گاهی اوقات می گویند: “اگر خراب نیست، آن را تعمیر نکن؟” این جمله احتمالاً بدترین چیزی است که تا به حال در مورد اتومبیل شنیدیم. اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که وسیله نقلیه شما تا چه زمانی ممکن است در شرایط درجه یک باقی بماند، تعمیر و نگهداری بسیار مهم است. از تعویض لاستیک ها گرفته تا بررسی موتور و حتی شارژ مجدد مایع خنک کننده برای کولر، قبل از اینکه بتوانید با اطمینان در جاده رانندگی کنید، همه چیز باید سالم باشد. امروز، ما بر روی قطعات جلوبندی تمرکز می کنیم.

به عبارت ساده تر، سیستم جلوبندی شامل بخش هایی از یک وسیله نقلیه است که هنگام حرکت در جاده از آن پشتیبانی می کند. اگر همه جاده ها صاف، مستقیم و عاری از نقص بودند، ممکن است این سیستم حتی ضروری نباشد. اگرچه در واقع، از دست اندازها و چاله‌ها گرفته تا پیچ‌ های تیز و موارد دیگر، باید به این نکته توجه داشته باشیم که یک سیستم تعلیق استاندارد برای به حداکثر رساندن اصطکاک بین لاستیک‌ها و جاده کار می‌کند و در نتیجه راننده را قادر می‌سازد تا با سهولت و راحتی نسبی خودرو را هدایت و کنترل کند.

برای درک بیشتر این موضوع، تصور کنید یک ماشین در حال حرکت ، ترکیبی از دو نیرو دارد – سواری و هندلینگ. سواری توانایی ماشین برای هموارسازی یک جاده پر دست انداز است، در حالی که هندلینگ توانایی آن برای شتاب گیری، ترمزگیری و چرخش ایمن در پیچ ها است. همه این ها نتیجه مستقیم یک سیستم جلوبندی است. وسیله نقلیه بدون آن یکسان نخواهد بود و احتمالا بدون این قطعات از رانندگی جان سالم به در نخواهید برد. توجه داشته باشید که یک سیستم تعلیق عملکردی همچنان به یک قاب، سیستم فرمان، و لاستیک‌ها و چرخ‌ها به همان اندازه کاربردی نیاز دارد تا تجربه‌ای عالی از خودرو را ارائه دهد.

 

بررسی قطعات سیستم جلوبندی

ضربه گیر

این قطعات جلوبندی جهش فنر را به حداقل می رساند تا چرخ ها همیشه با جاده در تماس باشند. این کار ضربه‌های ناهمواری را برای حرکت نرم ‌تر کاهش می‌دهد. وقتی این ضربه گیر ها آسیب ببینند یا ضعیف شوند، وسیله نقلیه تمایل دارد تا حدی نامنظم حرکت کند. همچنین ممکن است با فرسودگی کمک فنرروغن کمک فنر نیز نشت کند که نیاز به تعویض کمک فنر میشود.

شوک ها و پایه ها

این پایه ها جهش خودرو را کاهش می‌دهند، چرخ‌ ها را روی جاده نگه می‌دارند و سواری نرم را تضمین می‌ کنند، همگی در عین حال وزن خودرو را هم تحمل می‌کنند. هنگامی که بازی و پرش وسیله نقلیه، نشت روغن از بدنه شوک، بوش های از دست رفته یا فرسودگی لاستیک وجود دارد، حتما این سیستم را بررسی کنید. این احتمال وجود دارد که مشکلی در آنها وجود داشته باشد یا فقط فرسوده شده باشند.

فنرها

فنر ها نه تنها ضربه ناشی از بی نظمی در جاده را جذب می کنند، بلکه وزن خودرو را نیز برای حفظ ارتفاع بهینه سواری پشتیبانی می کنند. بدون عملکرد فنرها، یک وسیله نقلیه دارای سایش بیش از حد لاستیک در یک طرف، ارتفاع سواری کمتر و همچنین یک سواری ناپایدار خواهد بود.

بوش ها

ارتعاشات، صداهای عجیب، لرزش و مشکلات فرمان، مسائلی هستند که در صورت فرسوده شدن بوش ها باید با آنها دست و پنجه نرم کنید. بوش های کاربردی به منظور پوشاندن انتهای بازوهای کنترلی و ایجاد یک جلوه بالش برای خودرو است.

سیبک ها

اینها نوعی مفصل محوری هستند که به چرخ ها اجازه می دهد در کنار سیستم تعلیق بچرخند. بدون آنها، شما در معرض یک سواری نسبتاً خشن با برخی مشکلات واقعی فرمان خواهید بود.

توپی سر کمک

در حالی که کمک فنر به بهبود عملکرد ضربه گیری کمک می کند، بلبرینگ توپی سر کمک آن را قادر می سازد تا با چرخ ها بچرخد. هنگامی که هر یک از این توپی ها ضعیف می‌شوند، انتظار مشکلاتی را برای بازگرداندن فرمان به مرکز و همچنین صداهای عجیب تعلیق داشته باشید.

طبق ها

طبق ها شما را قادر می سازد تا تراز مناسب چرخ را حفظ کنید. آنها توپی چرخ ها را به قاب خودرو متصل می کنند. یکی از نشانه های رایج ساییدگی آن ها، ناهماهنگی سیستم تعلیق است.

نشانه هایی که سیستم جلوبندی شما نیاز به تعویض دارد

به دلایلی، به این بخش از تعمیر و نگهداری خودرو آن طور که شایسته است توجه نمی شود. شاید به این دلیل که مشکلات مربوط به آن به اندازه پنچر شدن لاستیک یا دود از زیر کاپوت قابل مشاهده نیست. با این حال، سیستم تعلیق بد نه تنها بر نرمی سواری شما تأثیر می گذارد، بلکه نقش مهمی در توانایی شما برای کنترل وسیله نقلیه شما دارد. در این مرحله، نیازی نیست به شما گفته شود که به خاطر خودتان آن را جدی بگیرید.

سیستم جلوبندی شما هر چند وقت یکبار باید بازرسی شود؟

همانطور که در بالا ذکر کردیم، اکثر کارشناسان توصیه می کنند قطعات جلوبندی را بعد از 20000 تا 30000 کیلومتر تعویض کنید. با این حال، این صرفاً یک توصیه است که بر اساس شرایط عمومی است.هر راننده چیزی منحصر به فرد در مورد ماشین خود، سبک رانندگی، و حتی جاده هایی که اغلب در آن رانندگی می کند، دارد. تمامی این عوامل بر روی قطعات تعلیق تاثیر متفاوتی خواهند داشت. هر چه جاده ها پر از دست انداز تر باشد و سبک رانندگی شما شبیه به «جیمز باند» باشد، احتمال اینکه قطعات سیستم تعلیق شما سریعتر از بقیه فرسوده شوند، وجود دارد. صرف نظر از مدت زمانی که رانندگی کرده اید، فقط چیزهای زیادی می توانید در مورد وضعیت سیستم تعلیق خود از یک ماشین “لرزنده” بگویید. بهتر است یک متخصص خودرو را بررسی کرده و به شما اطلاع دهد که آیا سیستم تعلیق را تعویض کنید یا خیر.

پیام بگذارید