نحوه افزایش کارایی و عملکرد موتور

نحوه افزایش کارایی و عملکرد موتور | رنو راغبی

تقویت عملکرد موتور

گاهی اوقات، زمانی که می خواهید عملکرد موتور را افزایش دهید، کمتر از آنچه فکر می کنید، تلاش می شود. لازم نیست مکانیک باشید تا نیروی بیشتری از زیر کاپوت ماشین خود دریافت کنید. همچنین برای اینکه بخواهید وسیله نقلیه خود را به عملکرد بهتری برسانید، مجبور نیستید در مسابقات کامل شرکت کنید. چه در شهر رفت و آمد داشته باشید و چه ماشین خود را به پیست ببرید، قدرت بیشتر و عملکرد بهتر هر جا که می روید، سواری شما را بهتر می کند. قدرت بیشتر مساوی است با لذت بیشتر.

موتور خود را درک کنید

هنگامی که نیاز به افزایش قدرت دارید، باید بدانید که موتور شما چگونه کار می کند تا بهترین راه ها برای افزایش عملکرد آن را بدانید. در زیر کاپوت، ایده اصلی این است که موتور شما هوا و سوخت را با هم مخلوط می کند تا بسوزد، که قدرت می دهد. هر چه موتور شما هوای سرد و سوخت را به داخل و خروج اگزوز بهتر وارد کند، گشتاور و اسب بخار شما بهتر خواهد بود. برخی از چیزهای به ظاهر پیش پاافتاده که در موتور خود تغییر می دهید، برای قدرت سواری شما حیاتی هستند. در این میان محصولات موجودی وجود دارند که دریافت حداکثر گشتاور و اسب بخار را از موتور خود آسان‌تر از همیشه می‌کنند، چه خودروهای سدان یا اسپورت.

از روان کننده ها و مواد افزودنی مصنوعی استفاده کنید

روغن موتور در انواع معمولی، مصنوعی و ترکیبی موجود است. برای طول عمر، دوام و استفاده در تمام دما، مصنوعی را انتخاب کنید. روانکارهای مصنوعی ساختار شیمیایی دارند که به آنها اجازه می دهد در موتور شما بهتر عمل کنند و روانکاری بهتری نسبت به روغن های معمولی ارائه می دهند. روغن های معمولی زمانی که موتور خیلی داغ می شود خیلی زود خراب می شوند، اما روغن های مصنوعی اینطور نیستند. از آنجایی که آنها سطوح را در تمام دماها و شرایط رانندگی بهتر روغن کاری می کنند، روغن های مصنوعی انتخاب بهتری برای وسایل نقلیه با مسافت پیموده شده و عملکرد بالا هستند. برای بهبود بیشتر عملکرد هر روغنی که استفاده می‌کنید، از یک افزودنی اثبات شده مانند موتور فوق پیشرفته Rislone Nano Prime Engine + Oil Performance Booster همراه روغن خود استفاده کنید. این افزودنی با فرمول مصنوعی، اصطکاک موتور را کاهش می دهد، که گرما را کاهش می دهد و به آن اجازه می دهد تا سخت تر و طولانی تر با آسیب کمتر کار کند. ساختار آن حتی آن را قادر می سازد تا گودال های کوچک در اجزای فلزی موتور شما را تعمیر کند. برخلاف سایر افزودنی‌های روغن که از کلر آسیب‌رسان یاتاقان‌ها استفاده می‌کنند، نانو پرایم این ماده را ندارد، در عوض از فرمول ثبت شده‌ای استفاده می‌کند که به جای آسیب رساندن به موتور شما، محافظت می‌کند.

احتراق خود را بررسی کنید

مهم نیست که موتور شما چقدر سوخت و هوا در دسترس داشته باشد، اگر سیلندرها جرقه مورد نیاز را نداشته باشند، موتور شما دیگر آنطور که باید کار نمی کند. شما به یک سیستم جرقه زنی نیاز دارید که شمع ها را با دقت ضرب کند تا حداکثر کارایی موتور را داشته باشد. عدم استفاده از جرقه مشکلات زیادی را ایجاد می کند، بنابراین اگر این مشکل را دارید، ممکن است لازم باشد با یک مکانیک مشورت کنید. اکثر سیستم های جرقه زنی کد خطا را به کامپیوتر خودرو ارسال نمی کنند مگر اینکه مشکلی پیش بیاید، اما مشکلات جزئی که می تواند باعث کاهش قدرت موتور شما شود، می تواند بدون اینکه متوجه شوید رخ دهد. اگر از مخلوط هوا/سوخت کم‌تر با نسبت بیشتری از هوا استفاده می‌کنید، برای احتراق هر شمع به ولتاژ بالاتری نیاز خواهید داشت. برای رسیدن به انرژی لازم، یک تقویت کننده روی سیستم جرقه زنی خود نصب کنید. نوع انتخابی شما بستگی به این دارد که آیا یک سیم پیچ توزیع کننده دارید که برق را از طریق سیم به شمع ها می فرستد یا یک سیستم کویل روی شمع که اتصالات را مستقیماً روی شمع ها دارد. تقویت کننده های تک کانال و کویل های جدید می توانند سیستم توزیع کننده را ارتقا دهند. برای سیستم های کویل روی دوشاخه، ممکن است به تقویت کننده احتراق چند کاناله نیاز داشته باشید.

بدنه دریچه گاز و انژکتورهای بزرگتر نصب کنید

دریچه گاز مقدار مورد نیاز هوا را به موتور وارد می کند در حالی که انژکتورها مقدار کامل سوخت را به سیلندرها می ریزند. گیر کردن دریچه گاز یا گرفتگی انژکتورهای سوخت روز شما را خراب می کند. اگر می خواهید بدانید که چگونه گشتاور خودرو را افزایش دهید، به سیستم های تامین هوا و سوخت خود نگاه کنید. انژکتورهای سوخت باید تمیز بمانند. چسبیدن به ارزان‌ترین گاز موجود می‌تواند انژکتورهای سوخت شما را رسوباتی بگذارد که می‌تواند قدرت موتور شما را به مرور زمان کاهش دهد. استفاده از پاک کننده انژکتور سوخت مانند نمونه Rislone که در ULSD دیزل، بنزین E85 و همه موتورهای بنزینی بدون سرب کار می کند، رسوبات کربن را از مخزن سوخت، خطوط و انژکتورها حذف می کند تا عملکرد بهتری داشته باشد. استفاده از این روش درمانی یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش عملکرد موتور است. خطوط تامین سوخت را نیز بررسی کنید. اگر نیاز به سوزاندن سوخت بیشتری در موتور دارید، احتمالاً به خطوط سوخت بزرگتری برای رساندن مقدار لازم گاز نیاز خواهید داشت.

از فشرده سازی خوب اطمینان حاصل کنید

همانطور که مایل ها در ماشین شما اضافه می شود، موتور شما به شکل فرسوده شدن قطعات، پیری را تجربه می کند. از طریق این سایش، می توانید فشار تراکم را از دست بدهید که منجر به کاهش قدرت و عملکرد می شود. شما می توانید سایش قطعات خود را تعمیر کرده و فشرده سازی را بدون از هم گسیختگی موتور بازیابی کنید. Rislone Compression Repair نشتی ها را آب بندی می کند و به بازیابی تراکم و قدرت قبلی موتور شما کمک می کند. احتمالاً هنگام رانندگی متوجه علائم فشرده سازی ضعیف خواهید شد.

پیام بگذارید